.

Тен Обновување Сува Масло

Тен Обновување Сува Масло

DEN 1199.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Ова масло е скапоцен најде за луѓето кои се борат со сува, дехидрирани, и истакна кожата, поради неговата ресторативна карактеристики.Направени од неверојатна комбинација од Шипинка, Arghan, и други етерични масла, ова обновување масло дава на вашата кожа правилна исхрана и ревитализира тоа за здрава состојба.Со брза апсорпција на формула, масло апсорбира брзо во кожата за да го хранам со витални омега масните киселини и антиоксиданси.Ова масло понатаму омекнува кожата и го потиснува појавата на стареење и стрес линии да им даде на вашата кожа голема нов изглед.Упатства за употреба : се Применува од страна на разделба лесно и притискање во кожата со нагорна движење за најдобар апсорпција.Избегнувајте примена на очите и директен контакт со очите.Тоа е идеален за секојдневна употреба, и работи најдобро кога се применува по серум и крем.

Главните својства