.

FHS на Мало 3 1/8 x 230' Гарантира Должина Термички Приемот Хартија во Ролни (50 Ролни) - за Повеќето Приемот Принтери, ПОС Системи, и каси

FHS на Мало 3 1/8 x 230' Гарантира Должина Термички Приемот Хартија во Ролни (50 Ролни) - за Повеќето Приемот

DEN 1799.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

50 ТЕРМИЧКА ХАРТИЈА во РОЛНИ – Голем пакет од 50, 3 1/8 инчи широка x 230 метри ГАРАНТИРА термички приемот хартија во ролни што ќе ви трае долго време.Ние АПСОЛУТНО ГАРАНЦИЈА на должината или вашите пари Назад!.ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ на ХАРТИЈА – Ние ги користиме врвен квалитет 100% lint слободни хартија што не ќе jam во вашиот термички печатач машина. 5 години на сликата живот гарантирано, секој ПОС хартија во ролна ќе бидете сигурни дека да се печати јасна и остра црна слика во секое време.Му ОДГОВАРА ЗАЕДНИЧКИ МАШИНИ – Одлична термичка хартија се тркалаат големина за секој бизнис.Ќе работи со најчестите Приемот Принтери и ПОС системи на ресторани, продавници, бензински пумпи и слично.Види опис да се види машина компатибилност.Произведено ВО САД /КАНАДА – Вашите бизнис потреби најдобрите материјали, со цел да се одвива непречено.Нема повеќе да се користат евтини и тенка хартија во ролни што постојано џем.Лесно да се замени, секој термичка хартија приемот се тркалаат карактеристики на крајот на предупредувачки сигнал кога вашиот тркалаат е во врска со празни.INKLESS ПЕЧАТЕЊЕ – Нашите термички приемот на хартија е направен со чувствителни на топлина слој, кој создава совршено јасен и прецизен читања за секое печатење.За термичка принтери САМО – Никогаш не се грижите за купување принтер ink.Кутија од 50 ролни на топлинска се регистрирате ролни хартија. 3 1/8" X 230'.

Главните својства