.

Олимп 200ul Бариера Совет, Ниска Обврзувачки, Racked, Стерилни, 10 Полици на 96 Совети/Модул

Олимп 200ul Бариера Совет, Ниска Обврзувачки, Racked, Стерилни, 10 Полици на 96 Совети/Модул

DEN 1276.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

Универзална вклопат за повеќето сите истражување одделение pipettors вклучувајќи Gilson PIPETMAN, Eppendorf Истражување , истражувачки Плус и Референтни.Graduations на 10ul, 50ul и 100ul.Ниска обврзувачки површината технологија буквално го елиминира примерок задржете-up и се зголемува прецизноста и точноста.Значителни примерок-до-филтер простор, дури и при максимална pipetting јачина на звук.Боја кодирани фах вметнете картички за брзо и лесно идентификување на клупата : 10ul (виолетова), 20ul (зелена), 100/200ul (сина) и 1000ul (зелена).Сите Олимп Совети се прецизност произведени на индустријата е најголем ригорозна контрола на квалитет стандарди.Сите совети се направени од богородица полипропилен и не содржат рециклираат, reprocessed, или променети од пластика кои би можеле да се воведат контаминација или дефекти.Секој многу на секој производ може да се проследи на соодветни суровини и производство датум.Сите Олимп Совети се НЕЗАВИСНО ЗАВЕРЕНА RNase, DNase, ДНК, и Pyrogen-Слободни.Во прилог на процесот на контрола за следење, сите производи многу се земаат мостри по пакување и тестирани во нашите КК лабораторија И независни лаборатории, што ќе резултира во contaminant-бесплатен производ со највисок квалитет.Сите Олимп совети се универзални одговара за истражување одделение pipettors.Ниска обврзувачки совети, да се подобри точноста и прецизноста со користење на комерцијален полимер технологија.Комерцијален полимер создава hydrophobic површината кој ја намалува површинската напнатост на внатрешни ѕидови на pipet совет и го минимизира поврзување на ДНК и протеините до совет материјал.Без адитиви како силикони се користи; следствено, нема истекување или примерок деградација се случи.На хемиски отпорни полимер е целосно инертен и не е засегнат од заедничка лабораторија растворувачи како што се хлороформ, chloroethane, или acetone.

Главните својства