.

OMAX 40X-2000X Соединение Бинокуларна Микроскоп со Алуминиумска за Носење

OMAX 40X-2000X Соединение Бинокуларна Микроскоп со Алуминиумска за Носење

DEN 10895.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Вкупно зголемување : 40 X-80 X-100 X-200 X-400 X-800 X-1000 X-2000 X; Eyepieces : widefield WF10 X/18 и WF20 X; Цели : achromatic DIN 4 X, 10 X, 40 X (S), 100 X (S, Нафта); Прикажување на глава : 45 степени склони 360 степени swiveling бинокуларна; Interpupillary растојание : лизгачки прилагодливи 2-3/16inch ~ 2-15/16inch (55~75mm); Диоптрија : прилагодлив на двете окуларот цевки; Nosepiece : обновлив четворни.Фаза : механички дамка-отпорни двоен слој големина 5-1/2inch x 5-1/2inch (140mm x 140mm), превод опсег : 3inch x 2inch (75mm x 50mm); Фокус : коаксијален на грубата и фината фокус копчиња на двете страни, багажник и крило на вредноста, со тензија контрола; Фокусирање knob можат да бидат заклучени за набљудување и транспорт.Кондензаторот и дијафрагмата : NA1.25 Abbe кондензаторот со ирис дијафрагмата и филтер држач, багажник и крило прилагодување; Црна дланка остатокот на база; Осветлување : преносливи (пониска), 6 V 20 W халоген светлина, променлива интензитет; Метална рамка; Напојување : 100 V~240 V 50/60 Hz во светот опсег (САД и Канада моќ приклучок).Надворешните димензии на алуминиум случај : 16~1/2inch(L) x 12~1/2inch(W)x 13-3/8inch(H) (42cm x 32cm x 34cm); Долниот дел внатрешните димензии на алуминиум случај : 15~3/4inch(L) x 11~3/4inch(W)x 9~1/2inch(H) (40cm x 30cm x 24cm); Горниот дел внатрешните димензии на алуминиум случај : 15~3/4inch(L) x 11~3/4inch(W)x 2-1/4inch(H) (40cm x 30cm x 5.4 cm). 5-годишна гаранција против производствени дефекти.Ова е професионална бинокуларна соединение микроскоп со алуминиумска за носење.Тој нуди осум нивоа на зголемување : 40 X-2000 X.Комплексот микроскоп доаѓа со 45 степен склони 360 степени лизгачки бинокуларна главата, телото рамка, се врти четворни nosepiece, два пара на widefield eyepieces, четири DIN achromatic цели, големи двоен слој механички фаза Abbe NA1.25 кондензаторот со ирис дијафрагмата и халоген осветлување систем.Тоа е способен да додадете USB камера, darkfield кондензаторот или фаза разлика од кондензаторот, e.г.Сите објективи се направени од високо квалитетна оптичко стакло.Високата резолуција на слика во поле на гледање е кристално јасна и ќе ги задоволи барањата на професионалци.Оваа бинокуларна микроскопија е добро за настава, демонстрација, клиничкото испитување и истражување намена.

Главните својства