.

Aexit KBPC610 1000V Интерфејси 6A Full-Брановидна Една Фаза на Радио Фрекфенција Трансиверите Мост Rectifier

Aexit KBPC610 1000V Интерфејси 6A Full-Брановидна Една Фаза на Радио Фрекфенција Трансиверите Мост Rectifier

DEN 1759.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Име на производ : Мост Rectifier;Модел : KBPC610;Max.Просечната Напред бидат исправени Струја : 6 A.Max.Рекурентен Врв Обратна Напон : 1000 V;Теренот Растојание : 10мм/ 0.39";Доведе Големина : 1 x 23mm/ 0.04" x 0.91"(D*Макс.L).Димензии : 15 х 15 х 6mm/ 0.59" x 0.59" x 0.24" (L*W*T);Монтирани Дупка Кол. : 4mm/ 0.16".Материјал : Пластика, Метал;Боја : Црна, Сребрена Tone.Net Тежина : 4g;Пакет Содржина : 1 x Мост Rectifier.Една фаза, полн Брановидна.Ниска напред напон капка.Ниска испуштање струја.совршен за печатени кола.

Главните својства