.

4-Канален Мини Quad Видео Процесор со IR-Далечински + Мулти-Приказ на Екран

4-Канален Мини Quad Видео Процесор со IR-Далечински + Мулти-Приказ на Екран

DEN 1199.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Поддржува вкупно 7 екран начини, вклучувајќи 4-канал сплит, 3-канал сплит, 2-канален сплит, 1-канал полн екран и авто секвенца.Исто така компатибилна со BNC со користење на РКА да BNC адаптери (не се вклучени)Лесно Ракување Корисниците можат да користат што е приложена IR-далечински или притисни копчиња на предниот панел за избор излезни видео режим, авто секвенционирање или видео влезот канал.Оваа единица е исто така многу погодни за автомобил монитор го користите.Широк спектар на DC напојување од 5 V да 12 V за десктоп или во автомобил операција.Тоа може да го користите DC напојување од 5 V да 12 V за работа.Во реално Време Сплит Екран Modes All мулти-канал екран матрица режими ќе биде прикажана на мониторот во циклус и селективно режими, како што следува : 4-канал quad екран и H-тип сплит екран 3-канал сплит екран режими со комбинирање на 3 видео канали 2-канален сплит режим во хоризонтална или вертикална сплит fashion1-канал полн екран Авто последователни канал префрлување mode In-Возило Мониторинг Кога овој мулти-view процесор работи со 4 широк агол автомобил камера, тоа може да се обезбеди 360 степени панорамски возило следење преку своите H-тип сплит екран.Комбинираат сите 4 или избраниот текст видео доводи во различни стилови на сплит-екран погледи на еден дисплеј за преглед, следење во живо или видео снимање.Поддржува авто последователни канал префрлување функција.Ова 4-канал мини видео мултиплексер комбинира 4 композитни РКА видео влезови заедно во различни стилови на сплит-екран гледишта за една екранот.1" (D) x 1" (H) или 107mm(W) x 53mm(D)x 21mm(H).Изграден со метално куќиште со компактна мини големина.Изграден со метално куќиште со компактна мини големина во 4.Поддржува hookup со сите системи за видео надзор безбедносни камери за надзор со стандардни composite video излез.Може да се прифати мешавина на двете NTSC и PAL или видео камера влезови во исто време и се уште се обезбеди јасна боја слика на екранот.Овој мулти-приказ на екран видео процесор обезбедува различни сплит екран опции како што се quad екран, H-тип quad екран и разни сплит екран за прикажување на повеќе video feeds или камери во исто време.Исто така одлична за во автомобил инсталација за следење на околните сообраќај.Натопи switch за прикажување view, па корисниците можат да одберете една нормална слика или огледало слика, ако е потребно.Одлична алатка за визуелни апликации поврзани со видео мониторинг, мултимедијална презентација, се прикажува видео за уредување, пост продукција или видео снимање системи.Авто Секвенционирање Секвенца префрлување за да го ротирате низ сите видео влезови може да се направи рачно преку IR далечинскиот управувач или на предниот панел.

Главните својства