.

Soundbar, Преносливи Звучници, Компјутерските Звучници, 3.5 МИЛИМЕТАРСКИ Џек за Десктоп Компјутер

Soundbar, Преносливи Звучници, Компјутерските Звучници, 3.5 МИЛИМЕТАРСКИ Џек за Десктоп Компјутер

DEN 1348.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

Тоа е погоден за десктоп компјутери, лаптоп компјутери, паметни Телевизори и проектори, и мобилни телефони со 3.5 мм аудио приклучоци. (Тоа мора да се напојува со надворешен USB конекција.).Мини лента звучник со мали тело може да се спаси голем простор.И тоа не окупираат десктоп простор, се мали и едноставно.Во меѓувреме, работи како десктоп, лаптоп партнер.Внатрешни магнетни двојно звучник за ДПС технологија го прави на јачината на звукот погласни.Опремен со вграден-во независна бас вибратор, тоа е мала моќност засилувач уред.Чист бакар жица е со посебен обем на вредноста knob, што го прави горниот и долниот прилагодување повеќе погодно.И тоа е USB напојување порта и 3.5 ММ аудио џек, исто така, тоа е plug and play.Додека играте игри, можете да се прави разлика меѓу левата и десната чекори.Понатаму, кога се гледа филм, тоа го враќа на оригиналниот звук.Потоа, за време на студиите, тоа може да ви помогне да го слушаат курсот.Функција : 1. Мини лента звучник со мали тело може да се спаси голем простор.И тоа не окупираат десктоп простор, се мали и едноставно.Во меѓувреме, работи како десктоп, лаптоп партнер.2. Внатрешни магнетни двојно звучник за ДПС технологија го прави на јачината на звукот погласни.Опремен со вграден-во независна бас вибратор, тоа е мала моќност засилувач уред.3. Додека играте игри, можете да се прави разлика меѓу левата и десната чекори.Понатаму, кога се гледа филм, тоа го враќа на оригиналниот звук.Потоа, за време на студиите, тоа може да ви помогне да го слушаат курсот.4. Тоа е погоден за десктоп компјутери, лаптоп компјутери, паметни Телевизори и проектори, и мобилни телефони со 3.5 мм аудио приклучоци. (Тоа мора да се напојува со надворешен USB конекција.)5. Чист бакар жица е со посебен обем на вредноста knob, што го прави горниот и долниот прилагодување повеќе погодно.И тоа е USB напојување порта и 3.5 ММ аудио џек, исто така, тоа е plug and play.Спецификација : Предмет Тип : Говорникот Излезна моќност : 3 W x 2 Colour : Black Line Должина : Околу. 1.35 m / 4.4 ft Volume Контрола : Јачина на звук прилагодување knob Product Име : USB 2.0 Компјутер Speaker Speaker Големина : Прибл. 2in Material : ABS + алуминиумски alloy Output Напон : 5 VOutput Режим : 3.5 mm Audio Влезниот Сигнал на Бучава Сооднос : ≥ 80db Product Големина : Прибл. 31 x 6.3 x 6cm / 12.2 x 2.5 x 2.4 во.ние текст табела тд,.ние текст табела ти,;.ние текст маса,Пакет Листа : 1 x Јазик.

Главните својства

Item Type:
Speaker 
Output power:
3W x 2
Colour:
Black
Line Length:
Approx. 1.35 m / 4.4 ft
Volume Control:
Volume adjustment knob
Product Name:
USB 2.0 Computer Speaker
Speaker Size:
Approx. 2in
Material:
ABS + aluminum alloy
Output Voltage:
5V
Output Mode:
3.5mm
Audio Input Signal to Noise Ratio:
≥ 80db
Product Size:
Approx. 31 x 6.3 x 6cm / 12.2 x 2.5 x 2.4in
.w-e-text table td,.w-e-text table th,;.w-e-text table, :
Package List:
1 x Speaker :