.

atFoliX Екран Заштитник Компатибилен со Somikon PX2309-944 Екран Заштита Филм, Анти-Рефлективен и Шок-Апсорбирање на FX Заштитник Филм (3X)

atFoliX Екран Заштитник Компатибилен со Somikon PX2309-944 Екран Заштита Филм, Анти-Рефлективен и Шок-Апсорбирање

DEN 237.36

Износ
Во форма достапна за нарачката

FX-Antireflex Заштитник Филм : Отсјај-бесплатно, шок-апсорбирање, совршено се вклопуваат и се компатибилни со Somikon PX2309-944. Анти-рефлективен ефект се должи на фино мет површината.Значително подобрување на читливост на екранот кога работат во сончева светлина и под силни извори на светлина.Анти-шок : Високо шок-апсорбирање ефект благодарение на интегриран TPU апсорбер слоеви.На Екранот Заштитник го намалува ризикот од екранот кршење на минимум.Отпечатоци од прсти на екранот може да се намали со Екран Заштитник.Максимална заштита од гребнатини поради висока површинска цврстина (4 H молив цврстина).Додаток@Foli X - произведени во Германија *** Стрес - и балон-бесплатна инсталација на Екранот Заштита Филм поради оптимизиран леплив слој - совршен држете се отстранува без да остават остатоци.FX-Antireflex Екран Заштитник од at Foli X, ги заслепуваат-слободни и шок-апсорбирање, компатибилен со Somikon PX2309-944 - интегрирана шок апсорбирање на TPU слој - анти-рефлективен ефект - нечистотија-отвратителен површина - стабилна и безбедна - особено лесно mounting Shock апсорпција и safe Screen Заштита Филм направен од тешки и енергија се апсорбира TPU.Материјалот ви помага да ја заштитите стакло површината на вашиот уред од влијае објекти.Antireflection coating The фино мет површината значително го намалува досадни рефлексии на екранот, а минимизирање на острината и контраст.Нечистотија-отвратителен и robust The мет површината едвај дава отпечатоци од прсти и нечистотии шанса.Во исто време, на слој на Заштитник Филм обезбедува сигурна заштита од гребнатини.Чисти и лесно installation Can лесно се монтира и repositioned поради сува монтажа.Остатоци-бесплатно отстранување.Обемот на испорака - 3 x FX-Antireflex Екран Заштита Филм компатибилен со Somikon PX2309-944 - ткаенина за чистење - инсталација на алатката (squeegee)- Прав смена налепница - Линк за да повеќејазични, што може да се види монтажа инструкции (вклучувајќи монтажа видео)Пакети за уреди со повеќе екрани (на пр.внатрешни и надворешни екрани) содржи заштитна фолија за секој екран.

Главните својства