.

OMAX 40X-1000X Соединение Бинокуларна Микроскоп со Празни Стаклени Слајдови и се Покрива Лизга

OMAX 40X-1000X Соединение Бинокуларна Микроскоп со Празни Стаклени Слајдови и се Покрива Лизга

DEN 7631.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Вкупно зголемување : 40 X-100 X-400 X-1000 X; Eyepieces : widefield WF10 X/18; Цели : achromatic DIN 4 X, 10 X, 40 X (S), 100 X (S, Нафта); Прикажување на глава : 45degrees;Склони 360degrees;swiveling бинокуларна; Interpupillary растојание : лизгачки прилагодливи 2-3/16inch ~ 2-15/16inch (55~75mm); Диоптрија : прилагодлив на двете окуларот цевки.Nosepiece : обновлив четворни; Фаза : механички дамка-отпорни двоен слој големина 5-1/2inch x 5-1/2inch (140mm x 140mm), превод опсег : 3inch x 2inch (75mm x 50mm); Фокус : коаксијален на грубата и фината фокус копчиња на двете страни, багажник и крило на вредноста, со тензија контрола.Фокусирајќи се knob можат да бидат заклучени за набљудување и транспорт; Кондензаторот и дијафрагмата : NA1.25 Abbe кондензаторот со ирис дијафрагмата и филтер држач, багажник и крило прилагодување; Црна дланка остатокот на база; Осветлување : преносливи (пониска), 6 V 20 W халоген светлина, променлива интензитет.Метална рамка; Напојување : 100 V~240 V 50/60 Hz во светот опсег (САД и Канада моќ приклучок); Димензија : 7-7/8 инчен x 10-1/4inch x 15-3/8inch (20cm x 26cm x 39cm); 100 празни стаклени слајдови и 100 покрие лизга вклучени. 5-годишна гаранција против производствени дефекти.Ова е професионална соединение бинокуларна микроскоп со четири нивоа на зголемување : 40 X-100 X-400 X-1000 X.Комплексот микроскоп доаѓа со 45 степен склони 360 степени лизгачки бинокуларна главата, телото рамка, се врти четворни nosepiece, еден пар на widefield eyepieces WF10 X/18, четири DIN achromatic цели : 4 X, 10 X, 40 X (пролет), 100 X (пролет,масло), голем двоен слој механички фаза Abbe NA1.25 кондензаторот со ирис дијафрагмата и халоген осветлување систем.Тоа е способен да додадете USB камера, darkfield кондензаторот или фаза разлика од кондензаторот, e.г.Сите објективи се направени од високо квалитетна оптичко стакло.Високата резолуција на слика во поле на гледање е кристално јасна и ќе ги задоволи барањата на професионалци.Оваа бинокуларна микроскопија е добро за настава, демонстрација, клиничкото испитување и истражување намена.

Главните својства