.

24V 12V да 5V DC-DC Чекор Надолу Конвертор, 8-40V да 5V Buck Конвертор 10A 50W Адаптер со Осигурач Водоотпорен, DC Трансформатор за Автомобил Електроника Камион Возило Брод Сончеви?

24V 12V да 5V DC-DC Чекор Надолу Конвертор, 8-40V да 5V Buck Конвертор 10A 50W Адаптер со Осигурач Водоотпорен,

DEN 455.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

[IP67 Водоотпорен Одделение] Оваа власт регулаторот усвои топлина спроводливост органски силика гел пополнување и запечатување технологија, водоотпорен, анти-шок, анти-влага и прашина-доказ.Висок конверзија го оценувате над 96%.Адаптер Конвертор Спецификации : Материјал : Пластични, Електронски Делови Текст : ДК 8 V - 40 V Излез : DC 5 V 10 A 50 W Осигурач : 15 A Конверзија Ефикасност : Повеќе Од 96% Overtemperature Заштита : 150℃ Водоотпорен Одделение : IP67 Врска Жица Должина : 13cm(5.подолг живот.Ако вашиот уред е оптоварување е блиску до MAX моќ, ве молиме изберете повисоко енергетско конвертор.Во прилог на ова може да го намали ризикот од пожар или експлозија.Ако на чекор надолу трансформатор има било какви проблеми, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за слободни замена или 100% пари назад.Ве молиме потврдете дали излезниот напон е точно пред употреба; 2. -Повеќе од 96% моќ конверзија ефикасност.Ниска потрошувачка на енергија. -Si-Fe магнетни Јадра јамка, висока температура отпор и супер стабилност.И тоа е широко се користи на голф количка, led лента осветлување, автобус, автомобил, камион возило, мотор, gps, автобус екранот, такси рекламирање екран, во автомобил аудио, LCD TV, спогодба и систем за мониторинг итн.Кои го прават тоа може да се користи на отворено стои со обилните дождови или други лоши weathers.Максимална Струја : 10 A 50 W. [Најдобри По-Продажбата на Услугата] Нашата компанија се обезбеди 12 месеци гаранција.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ : 1. -IP67 Заштита одделение, водоотпорен и анти-шок заштита. [Со Осигурач и Повеќе Побезбедно] За безбедноста на корисниците, нашите чекор надолу конвертор се опремени со осигурувачи.Ние секогаш стоиме зад производи.DC-DC Чекор Надолу Конвертор, 8-40 V да 5 V Buck Конвертор 10 A 50 W со Осигурач Waterproof Power Регулаторот Безбедност Наставни Прирачник 1.Напон на влез : DC 8-40 V, излез : DC 5 V. Не може да се користи долго време со MAX.1 инчи) Големината на Телото : 65mm x 60mm x 20mm(L*W*H) Нето Тежина : 264g DC Трансформатор Врска : Влез : црвено(+) црна и бела(-) Излез : жолтата(+) црна и бела(-) Заштита : текст минливи висок напон заштита, излез во текот тековната заштита, чип во текот температура заштита.

Главните својства