.

Juno Осветлување R551SC Trac-Lites Разгореа Чекори Линија Напон 50W PAR20 Светилка сопственикот, Сатен Хром Финиш

Juno Осветлување R551SC Trac-Lites Разгореа Чекори Линија Напон 50W PAR20 Светилка сопственикот, Сатен Хром

DEN 2159.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Висина : 4-3/8-Инчен, Ширина : 3-3/4-Инчен.Медиум база порцелански штекер со никел позлатен бакар завртка школка користи еден 35-50-Вати PAR20 светилка.Бакарни легури контакти обезбеди прецизни пролет акција - без искрење, не ќе се земе во собата и ја повлекува нагоре позиција за две-коло апликација.Подготвени челик домување swivels и tilts. 90-Степенот на вертикална со цел способност и 358-Степен ротација.Од Производителот На Juno линија напон R551 SC Разгореа Чекор во сатенски chrome има компактен и современ изглед.Затворен светилка дизајн целосно се крие светилка од поглед.Пред relamping е клучна карактеристика на Разгореа Чекор серија.Зглобот вратот обезбедува 358-Степен хоризонтална ротација и главата tilts за 90-Степен на вертикална со цел да се употребат во двете насоки.На R551 SC има среден база порцелански штекер со никел позлатен бакар завртка школка што користи еден 35-75-Вати PAR20 сијалица.Овој објект се продаваат по еден пакет и е составен дел на комплетна песна систем.Сите компоненти се продава одделно; комплетен систем вклучува trackk, trackk насочен и/или привезоци, end feed приклучок и голем број на други додатоци зависи од инсталацијата потреби.УЛ/CUL наведени за сува локација на инсталацијата.На Гарантниот Период за сите JLG производи е една (1) година од датумот на плаќањето.За повеќе од 30 години, Juno Осветлување Група е обезбедување на иновативни решенија за вашиот осветлување предизвици.Juno-бренд trackk осветлување системи обезбеди сигурен број на опции за возвишеното средини на било буџет и примена.Динамичен светлосни ефекти по пристапни цени, Juno песна-Lites семејството на производи функција trackk системи и колекции во најпопуларните стилови.Квалитет карактеристики и пријатен форми комбинираат за да дефинирате пристапна стил за денес е ентериери.Обезбедување на додадена спецификација флексибилност, сите track-Lites и песна-Мајстор trackk и тела се целосно компатибилни еден со друг.

Главните својства