.

Bouffant Капи со Копче, Хируршки Чистење Капа за Мажи Жени, 2 Парчиња Ананас Цвет Мулти Работи Шапка Sweatband

Bouffant Капи со Копче, Хируршки Чистење Капа за Мажи Жени, 2 Парчиња Ананас Цвет Мулти Работи Шапка Sweatband

DEN 335.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Се применуваат за : Работни шапка има широк спектар на користи за мажите и жените, не само за лекарите, медицинските сестри, како хируршки капа, но исто така и за козметички салони, бањи, спортски сали, готвачи, пекарите, работилница работници, итн.Големина : Bouffant стил капи дијаметар е 18cm/7in, вратоврска на задната страна на шапка може да се прилагоди по волја.Жените, исто така може да го користат врски за да се поправи на конска опашка да се задржи фризура на работа , направи да изгледате способни и професионални. 100% Полиестер.Прецизни бода и исклучителна изработка направи овој исклучителен и издржливи конска опашка работи капа, која може да се користи после миење.Имајте пријатен ден!.Тоа исто така може да се windproof во зима и е погодна за сите сезони.За повеќе дизајни, можете да направите пребарување за "работни капа" во нашата продавница.Една големина е погодна за мажи или жени со различни главата форми и фризури.Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Нова Надградба : ново надгради работи капа со копчиња и sweatband ремени, на копчињата На двете страни на шапка може да се користи за lanyards за ублажување на уво притисок и болка.Заврши сите head1.Материјал : Нашата прилагодливи bouffant работи капи е направен од висок степен на квалитет полиестер, тоа е дише, мека, лесна и брзо сушење и се многу пријателски за работниците.Можете слободно да ја прилагодите врски да се вклопи во вашиот шеф подобро. Спречување на дамки од масло и готвење мирис, многу погодна за кујна работници.

Главните својства