.

Б. К. Б Негување Шампон + Балсам За Интензивна Влага Барови, Природни & Чиста Убавина, Вегетаријанци, Растителна Основа, Пластични Слободни, Идеален Ph Баланс, Безводн?

Б. К. Б Негување Шампон + Балсам За Интензивна Влага Барови, Природни & Чиста Убавина, Вегетаријанци, Растителна

DEN 519.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

БАРОВИ НАД ШИШИЊА : Ние развој на производи што се направи сте горди што ја имаат дома.Течни козметика се 80% вода и се остава непријатно јаглерод стапало по целиот синџир на набавка.Затоа, ние се трансформира течни лична хигиена и козметички производи во барови содржи само состојки кои ви се навистина потребни.Водата веќе ги имате дома.ИДНИНАТА Е БЕЗВОДНИ : Цврсти козметика елиминира пластична амбалажа и логистички многу поефикасно.Пакување индустрија е најголем во светот пластични потрошувачите, оптоварување на животната средина со еднократна употреба пластични.Зошто да носите пакувана вода по должината на целиот синџир на набавка и во нашите домови, кога водата е веќе во нашите бањи?.ИНСПИРАЦИЈА : сакаме нашите барови да ги инспирира нашите купувачи да живеат повеќе минималистички живот, приоритизирање на conscient потрошувачка на донесување одлуки.На БОБ Шампон Бар прави до две просечни големина шишиња шампон, а еден климатизација бар заменува три пластични шишиња.НАШИТЕ NUTRITIVE ШАМПОН : Cupuaçu (бразилската овошје) & бела Глина минерали за вашата секојдневна употреба.Ја храни како што Бар тоа храни како што кожата, оставајќи ја мека, свиленкаста и сјајна коса, влијаејќи на моќна комбинација на растителни масла и вегетаријанска храна, butters.Уживајте во вашиот #plasticfree туш со слатка комбинација на етерични масла.НАШАТА ИНТЕНЗИВНА ВЛАЖНА клима уред : Длабоко moisturizes за совршен завршување.Исто така, за коса со суви или двојно совети мора да биде правилно условена, која им помага на reinvigorate коса структура.Нашите негување масла придонесува за frizz контрола и направи косата мека и сјајна.

Главните својства