.

Чичковци Пиење Другар - Смешно Наскоро да Биде Чичко - Симпатична Бебе во Едно Парче Бебе Bodysuit

Чичковци Пиење Другар - Смешно Наскоро да Биде Чичко - Симпатична Бебе во Едно Парче Бебе Bodysuit

DEN 332.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

Како секој CBTwear бебе onesie е направен само со најдобрите, високо-квалитетни материјали, вашето бебе е сигурно да се биде во нивните comfiest, и тие нема да се распадне, по неколку миење циклуси.Мајка Мама Madre Мама Мама : Mamma, Папата може да одиме на Одмор?Нашето Појавување на тимови се совршени за тоа крстарење или Дизни патување.Флексибилни и мека на допир материјал ние се стави во нашата onesies обезбеди сите-ден удобност и да се направи облекување време лесно и забавно.Грижа Инструкции : за Да се обезбеди најголема долговечност и интегритетот на нашето бебе onesies, не се препорачува да се грижи инструкциите да ги следите : Завртете го bodysuit внатре кон надвор.Ова значи без иритација и сите-ден удобност за вашиот munchkin.Избегнувајте пеглање директно на дизајн.На onesies ние правиме се погодни за вашата малку еден да парадирањето на било која и сите прилики.Машини за перење на ладно место, на нежен циклус.Предвремени затворање.Имаме стилски Бременост и мајчинство за нови мајки.Таа има три лесни snap копчиња на дното за олеснување на пристапот за брзо пелена промени.Ова може да вклучува повик, изведба, фотографирање пука, спорт, специјални настани и многу повеќе.Ние се споменува нашата Чичковци Пиење Другар бебе bodysuit е 100% памук за ултра удобност и мекост.Благодарение на 100% памучна ткаенина, нашите Чичковци Пиење Другар бебе bodysuit овозможува за сите-ден носат или цела ноќ sleepwear.Сите ние имаме на дизајни : кралот, кралицата, принцот, принцеза, мечка, убавина, ѕверот сите достапни се во сите големини и плус големина, ако е потребно.Тоа е постојан и понатаму е топлина-притисне по сликарство процес за да се обезбеди апсолутна постојаноста, кој никогаш нема да избледи.Тие се пред-shrunk и пред-изми во слободни и јасно, чисто перење детергент кој е безопасен за вашето бебе е чувствителна нова кожа.На трајни interlocking ткаенина е, исто така, долго-траен и целосно машина перат.Оваа Чичковци Пиење Другар onesie прави adorably одличен подарок за секој кој има бебе, знае некој со бебе, или се очекуваат нови бебе.На професионална одделение, ткаенина екран-за печатење во боја се користи, е не-токсични и без растворувачи и вештачки мириси.На врвот на ова, нашите bodysuits се еколошки.Можете да подарок тоа да се очекува од мајка на бебе туш, објавувањето на бременоста, бебето регистар, празници, полот откриваат и Денот на Мајката.Ние само го користите еко-пријателски мастило и тие секоја дојде пред-изми во хемиско-бесплатно, чувствителни на кожата детергент за вашето бебе е безбедноста.Тие може да се удвои, како пижами премногу!Имајте на ум имаме цела избор на onesies, rompers, и creepers за да изберете од, па фрлите поглед на сите наши различни избори да го избере најдобриот една за вашиот стил предност.

Главните својства