.

Revco Црна Маало Smashpad FR Заварување Мат - AP3015

Revco Црна Маало Smashpad FR Заварување Мат - AP3015

DEN 1422.96

Износ
Во форма достапна за нарачката

Пена амортизирање обезбедува поддршка за удобност.По природа Пламен-Отпорни fiberglass надворешната школка отпорен на искри.Црвено 30 мл.Силикони-обложена fiberglass врвот површината е два пати дебели за екстра заштита од искрите и spatter, со поголемо абење и отпорност на триење.Удобен носат справи и FR кука и јамка затворање. 16" широк x 19" долго (16" x 9.5" кога свитканите).Заварување може да го заземе своето патарина за вашето тело, а не само повремено се горат, но исто така и на болките во грбот, уморни раце, Тендер лактите, и болна колена.Црна Маало® предвидува олеснување со нашите иновативни нови smashpad™ пламен-отпорни заварување Мат.На поддршка за амортизирање FR Мат обезбедува удобност кога клекнат, седејќи, или потпрена за време на долгите заварување работи, и пламен-отпорни fiberglass покрие отпорен на искри.Помага во олеснување на болки и болки поврзани со клекнат, седи, потпрена, и повеќе во Текот на долго заварување работи.

Главните својства