.

Автомобил Осигурувачи Асортиман Комплет, 306PCS Автомобил Осигурувачи Асортиман Стандарден Комплет Мини Низок Профил, Мини Осигурувачи Асортиман Комплет, 2A 5A 7.5 А 10A 1

Автомобил Осигурувачи Асортиман Комплет, 306PCS Автомобил Осигурувачи Асортиман Стандарден Комплет Мини Низок

DEN 405.36

Износ
Во форма достапна за нарачката

5 A/ 10 A/ 15 A/ 20 A/ 25 A/ 30 A/ 35 A (12 PCS на секој модел ).◎[312pcs осигурач асортиман комплет] 90pcs автомобил осигурувачи асортиман стандарден комплет за осигурувачи : 2 A/ 5 A/ 7.Ако тоа е исклучено, тоа значи осигурач е разнесени и треба да биде заменет.Ако сте несигурни која големина ти треба да го добие,овој автомобил осигурувачи асортиман комплет е најдобриот една.При замена, користете puller да се стега од разнесени осигурач, а потоа вметнете резервни осигурач на иста спецификација назад кон оригиналната место.Ако светлината е за, тоа значи нормално.Се применува на различни ниско-напонски електронски.Карактеристики : Овој автомобил осигурувачи асортиман комплет има 312 парчиња на сосема нов сечилото автомобил осигурувачи со puller алатка и тестер.Автомобилот осигурувачи асортиман комплет со 2pcs на осигурувачот puller и коло тестер.Белешка : Постојат повеќе големини на сечилото осигурувачи за општа возила, а некои модели имаат само една големина на ножот осигурач.Овој автомобил осигурувачи асортиман комплет со тестер може да ви помогне лесно да го замени на осигурач, погоден за повеќето автомобили, збир на мулти-цел. ◆Ако ова осигурач асортиман комплет е оштетен или било какви прашања кога ќе примите тоа, ние нудиме пакет за враќање на услугата.Она што е уште поважно, постојат amp означување моделирани во транспарентна пластика, значењето на amperage етикети на мини осигурувачи асортиман комплет се одгледуваат на обоени транспарентна пластика, автомобил осигурувачи асортиман комплет е лесно да читам под светлината.На осигурач асортиман комплет погоден за секое семејство кој поседува една или повеќе автомобили.◆Ако не сте задоволни со купениот производ, ве молиме испратете ни e-mail!◆Ние ќе ги слушате вашите мислења внимателно и да ви обезбеди со задоволително решение.5 A/ 10 A/ 15 A/ 20 A/ 25 A/ 30 A/ 35 A (10 PCS на секој модел ), 108pcs Мини Осигурувачи : 2 A/ 5 A/ 7.Упатства за употреба : Вметнување на еден дел на коло тестер во горниот крај на електрична тестер, и менгеме на другиот крај на металниот дел од телото.

Главните својства