.

TEKTON Комбинација Клуч Сет, 19-Парче (1/4-1-1/4 во.) - Рек | WCB91102

TEKTON Комбинација Клуч Сет, 19-Парче (1/4-1-1/4 во.) - Рек | WCB91102

DEN 3635.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Вклучува 19-компјутер.инчен комбинација клучеви : 1/4, 9/32, 5/16, 11/32, 3/8, 7/16, 1/2, 9/16, 5/8, 11/16, 3/4, 13/16, 7/8, 15/16, 1, 1-1/16, 1-1/8, 1-3/16, 1-1/4 во.; Клуч организатор решетката.Не Прескокнат Големини : оваа 19-парче сет содржи целосен спектар на клучеви од 1/4 инчи до 1-1/4 инчи.Аглеста Отворен Крај : за да се намали работната замав лак во тесни простори, клучеви' отворен крај е аглеста 15 степени па клуч може да се превртува со секоја ротација да се вклучат на fastener двапати почесто.Форумот Кутија Крај : клучеви' кутија крајот е поместување од 15 степени, создавање на дозвола за прстите и што го прави полесно да се постигне околу пречки.Отпорен на корозија Крај : полиран хром финиш лесно да се брише чисти и заштитува клучеви од корозија. 12-Точка Кутија Крај : 12-point кутија крајот двојки на пристапни агли на 6-точка кутија крајот.Целосна серија на секоја големина од 1/4 - 1-1/4 во., на TEKTON 19-компјутер.Комбинација Клуч Сет е compactly организирани во клуч организатор решетката.Отворените краеви се аглеста 15° и кутија завршува се дизајнирани да зафат рамни страни на fastener глави, не аглите, за да се спречи круг-оф.

Главните својства