.

GEARWRENCH 12 Компјутер. 12 Pt. Ratcheting Комбинација Клуч Сет, Метрички - 9412

GEARWRENCH 12 Компјутер. 12 Pt. Ratcheting Комбинација Клуч Сет, Метрички - 9412

DEN 2279.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

72 заб ratcheting кутија крајот потреби минимална 5° да се движат сврзувачки елементи наспроти 30° за стандард клучеви.Off-агол вчитување дизајн на кутија крајот обезбедува подобра контрола и го намалува fastener заокружување.Тенка главата и зрак обезбеди поголем пристап во ограничени работни области.Големина погодно печат на двата краја на зрак за брза идентификација.Произведени од легиран челик за поголема сила и подолго алатка живот.Ги исполнува или го надминува ASME и ANSI спецификации.Опис на производот Опрема клуч оригинални Ratcheting клучеви се комбинираат брзината на ratchet со пристап и контрола на клуч.Тие нудат олеснување на 5 степени на движење за да го вклучите сврзувачки елементи, наспроти 30 степени на стандардна комбинација клучеви.Мали Ratcheting кутија крајот Главата дизајн овозможува пристап до тесни места каде ratchet нема да се вклопат.На отворен крај им овозможува полесен пристап за тешко да се постигне места, изработка на работни места оди побрзо и полесно.Овој сет е голем плус на секое механичар алатки за Собирање.Од Производителот На патентиран Gear Wrench Ratcheting Клуч потреби како што е малку што е 5º на движење за да се сврти fastener.Мали ratcheting кутија крајот дизајн овозможува пристап до тесни места каде ratchet и грло или конвенционален ratcheting кутија крајот ќе не собере.На Gear Wrench ќе се движат fastener по било која должина на навој род без воопшто да треба да се отстрани клуч од fastener.Surface Drive кутија крајот практично го елиминира заокружување на сврзувачки елементи.Вклучува : 8мм, 9mm, 10мм, 11mm, 12mm, 13mm, 14mm, 15mm, 16mm, 17mm, 18mm и 19mm опрема клучеви.

Главните својства