.

IPPINKA Senshu Јапонски Крпа, Ултра Меки, Брзо Сушење, Две-Тон Ленти, Сива (Бања Пешкир)

IPPINKA Senshu Јапонски Крпа, Ултра Меки, Брзо Сушење, Две-Тон Ленти, Сива (Бања Пешкир)

DEN 756.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

100% Памук.Јапонска бања пешкир дека е неверојатно мека, удобно и идеален за секој ден use - има две-тон сива ленти дизајн.Едната страна на крпа се наредат и на другата страна е газа - ова го прави тенка крпа, додека останатите високо абсорбента и брзо да се исуши.Направено во познатиот крпа производство регионот на Senshu, Осака.Секој крпа оди преку традиционалните "Ato Sarashi" техника на отстранување на нечистотии од памук.Димензии : околу 25.6 x 47.2" - Направен од 100% памук.

Главните својства