.

Timken M88043 Оска Имајќи

Timken M88043 Оска Имајќи

DEN 2256.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Дизајниран да им овозможи на автомобил тркала се вртат мирно и тивко.Помага во одржување на правилна масло царинење.Го намалува триењето помеѓу два дела.Нуди долгорочна сигурност.Се подобрува ефикасноста и зголемување на гуми живот.Timken Оска Лежишта се дизајнирани да им помогне на тркала на возилото се вртат мирно и тивко.Овие лежишта се овозможи тркала за да ја ротирате со минимално триење и поддршка на возилото тежина.Тие се дизајнирани да се одржува соодветна масло царинење, дозволувајќи им на тенок филм на нафта да се формира помеѓу подвижни делови.Овие лежишта функција добри перформанси, стабилност и сигурност.

Главните својства