.

Rory McIlroy Autographed & Впишани Jumeirah Titleist Шапка - Горна Палуба - Autographed Голф Капи и Очила

Rory McIlroy Autographed & Впишани Jumeirah Titleist Шапка - Горна Палуба - Autographed Голф Капи и Очила

DEN 15599.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Доаѓа со Сертификат за Автентичност од Горната Палуба.Категорија; Autographed Голф Капи и Очила.Голф продиџи Rory Mc Ilroy е преземање на голф светот од страна на невреме.По освојувањето на Европската Аматерски во 2006 година, врвот на Светот Аматерски Голф Вта во 2007 година, и победа на неговиот 2 големи првенство на возраст од 23, Rory стана еден од повеќето колекционерски голфери, бидејќи појавата на Тигар Шумата.Препишување на евиденција книги, Rory стана најмладиот да победат 2 специјалност од 1890 година (Seve Ballesteros) се приклучи на редовите на Џек Nicklaus и колеги Горната Палуба портпарол, како единствен играчи во PGA Tour историјата да победат 6 настани од страна на возраст од 23. Rory е #1 рангиран играч на голф во светот, Rory побегна со 2011 U. С. Отворено Првенство постигнувајќи турнир рекорд 16 под par како тој да ви се наплати на 8 шут победа.Подоцна, тој би паралелни дека перформанси со друг турнир рекорд 8 шут победа, овој пат тврдејќи дека 2012 PGA Првенство.Rory наследството расте со секој спектакуларни перформанси и е означен не само највозбудливите млади играч во голф, но исто така една од повеќето колекционерски.Овој објект е ограничена серија од 100. Неговата autograph и натпис е предмет на автентикација врз основа на Горната Палуба Најавен е Пет-Чекор Автентикација Процес.Ако еден производ е непотпишана или не игра-се користи, холограм нема да бидат вклучени Rory Mc Ilroy сувенири.сувенири.

Главните својства