.

gazechimp Соларни Ѕид Светла Отворено Улица Светлината Мрак да, IP65 Водоотпорен 6 LED

gazechimp Соларни Ѕид Светла Отворено Улица Светлината Мрак да, IP65 Водоотпорен 6 LED

DEN 335.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Без електрична енергија се потребни; апсорбира сончевата светлина да ја полните.Соларни светилки обвинет од страна на сончева светлина, за 4 до 6 часа може да обезбеди 6 до 8 часа осветлување.Без жици или приклучување во потребен, само се качи на вашиот површината на избор за користење на шрафовите.Погоден за употреба на отворено, Големо за градинарски, тревник, патио, двор, тремот.Автоматско полнење во текот на денот, автоматско осветлување во текот на ноќта.Соларни Пејзаж Светла : со 6 LED светилка монистра, да обезбеди повеќе светлина излез.Опис : - Соларни Пејзаж Светла : со 6 LED светилка монистра, да обезбеди повеќе светлина излез - Погоден за употреба на отворено, Големо за градинарски, walkway, патио, двор, тремот. - Не жици или приклучување во потребен, само се качи на вашиот површината на избор за користење на завртки - Автоматско полнење во текот на денот, автоматско осветлување во текот на ноќта. - Noelectricity е потребно; апсорбира сончевата светлина да ја полните.Соларни светилки chargedby сончева светлина, за 4 до 6 часа може да обезбеди 6 до 8 часа осветлување. - IP65 водоотпорен,трајни,времето-отпорни и heatproof пластична конструкција.Погоден за повеќето видови на лош weathers Specification : - Големина(Wx H) : 12x12cm/4.7x4.7 инчен - Извор на Енергија : Соларен Погон - Соларен панел : 8x8cm,2v/160ma - Батерија : вграден-во 1.2 V/600m A батерија - LED : 6 led светилка монистра - Материјал : ПП и Алуминиум Alloy Package Вклучува : 1 парче соларни ѕид lights Note : ве Молиме да се потврди дека прекинувачот е пред употреба.

Главните својства

- Size(WxH):
12x12cm/4.7x4.7 inch
- Power Source:
Solar Powered
- Solar panel :
8x8cm,2v/160ma
- Battery:
built-in 1.2V/600mA rechargeable battery
- LED:
6 led lamp beads
- Material:
PP and Aluminium Alloy
Package Includes:
1 piece solar wall lights :
Please be confirmed that the switch is on before use :