.

КС МЛАДЕНЧИЊА Изведба Колекција Земја Фарма Мапа на Патот за напред со градилиштето Образовни Учење Област Килим Тепих за Деца и Деца Спалната соба и Playroom (5' 0 x 6' 6)

КС МЛАДЕНЧИЊА Изведба Колекција Земја Фарма Мапа на Патот за напред со градилиштето Образовни Учење Област Килим

DEN 477.60

Износ
Во форма достапна за нарачката

Забавни и образовни килим.Одлично за остварување веруваат игра.Совршен со Жешки Тркала и Matchbox автомобили.Вклучува полициска станица, оган станица, железничката станица, фарма со животни, езеро, изградба двор ,механичар, супермаркет, училиште, ресторан, пазарот и бензинска пумпа.Поминува CPSC FF1-70, стандард за површината запаливост на теписи и килими.Издржливи не се лизга латекс гума подлога, дамка и згаснат отпорни на ниски куп, направени во Турција со машина изработени од полипропилен.8 x 10 големина учење тепих е одлична одговара за било предучилишните установи, детски градинки, основно училиште, дневните или вашиот град библиотека.Помогне на вашето дете да се откријат светот со КС МЛАДЕНЧИЊА од страна на проверка од нашите други око-фаќање на дизајни.Нејзините шарени и симпатична дизајн не само што се возбуди вашите деца, но тоа ќе додадете прскање на жива бои на вашите деца соба.Совршен подарок за родендени и бебето тушеви.Со почеток во рамките на една фарма, а потоа се истражуваат остатокот од градот со оваа забавна соседството-инспириран килим.Се земе играчка автомобили за да се вози или да се омилени играчки се исполнат во градот училиште или пожар станица - можностите за учење преку игра се бескрајни!Оваа шарени образовни Земја Фарма Мапа на Патот за напред Со градилиштето област патот килим е совршен за деца спалната соба или на игра област.8 x 10 учење тепих големина е одлична за расадник, дневни, училница и градинка.Вашето дете или дете ќе љубов игра на овој килим.Таа промовира забава направи веруваат игра, интерактивна игра и когнитивни игра.Тоа е исто така многу шарени цртежи со јасна улица мапа која ги опфаќа училиште, фарма, полициска станица, бензинска пумпа, ресторан, пазарот, оган станица, железничката станица и повеќе градилишта.Оди одлично со играчка автомобили како Жешки Тркала и Matchbox кои вашето дете може да се трка низ улиците.Тоа се прави на одличен квалитет полипропилен и тоа е ниска куп што го прави килим лесен за чистење.Благодарение на неговата не пропадна латекс гума поддршка КС МЛАДЕНЧИЊА Изведба Колекција килими создаде многу безбедна и забавен амбиент да ги учат вашите деца за важни знаменитости.

Главните својства