.

На ТВ Shield 44-50 Отворено ТВ Куќиште, (2 Генерација), се Вклопува 44-50 Телевизија

На ТВ Shield 44-50 Отворено ТВ Куќиште, (2 Генерација), се Вклопува 44-50 Телевизија

DEN 3719.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Комерцијален "проп рака" систем (еден во секоја врвот агол) да се задржи shield отвори за директен преглед на ТВ.На ТВ Shield е универзална ПЛАЗМА, LCD или LED ТВ комплет кој обезбедува сеопфатен вода, прашина, кражба & подесувате заштита за повеќето станбен и деловен Телевизори и монитори.ПЕЌСКАТА куќишта во моментов се користи во повеќе од 25,000 локации во 42+ земји, како на 2020 година!.Shatterproof ултра-јасно Lexan поликарбонат shield да се заштити вашиот телевизор.Влага (Кондензација, dew, пареа, влажност, влага).Единицата е произведен во САД користејќи HMWPE Висок Молекуларна Тежина Полиетилен пластична случај (на отворено пластични изградена на последните 20 години или повеќе). *Ве молиме мерка надвор димензии на ТЕЛЕВИЗОРОТ и да се споредуваат со внатрешноста на димензиите наведени на оваа страница пред вашата цел.Модулот исто така има за да не попуштат, дебели, shatterproof преден панел изградени од ултра-јасно одделение Lexan поликарбонат (истата е материјал кој се користи во bullet доказ стакло, racecar и вселенски летала ветробрани).Два отвори за кабли и жици со авто-запечатување grommets.Withstands драстични температури и изложување на сонце.Големо влијание (Бури, гранки, baseballs, летечки објекти).На ТВ Shield е обезбедено со две метални chambered и внесени клучеви која се спречи кражба, нерегуларностите и вандализам на вашиот телевизор.Мешање (провална кражба, кражба, вандализам, обид за уништување на производот).Овие водоотпорна ТВ прилози се зачува и заштити во ЖИВО, и да се обезбеди ултра-избришете ги видите на телевизија или рамни панел дисплејот кога е затворен, и кога се отвори нудат директен приказ на ТВ или да се прикаже.Времето-отпорни, лесни, издржлив, безбеден и прифатлив, На ТВ Shield беше создадена од страна на жителите на Флорида и конструиран за период од две години да го издржат топли лета и суров ветер сè, од тропска клима, да се груби ладна клима (со грејач).Dual-chambered копче заклучи додадете безбедност и да се овозможи лесен пристап.Произведени со висок молекуларна тежина полиетилен (надворешен пластика) за крајна издржливост.Водоотпорен запечатени домување штити ТВ во речиси секоја животна средина.220 Инчи дебела, ултра-јасно одделение shatterproof Lexan поликарбонат пред shield.250 Инчи дебела HMWPE Висок Молекуларна тежина Полиетилен пластична назад домување, произведени со отворено пластика.Брани од надворешни елементи како што се прашина, нечистотија, дожд и влага.Земи отворен ТВ куќиште денес за вашиот патио од страна на базен, во тремот, вашиот балкон, или дури и вашиот бизнис.Конструиран да биде кражба и подесувате отпорни да го штитат од вандализам.Вода (Дожд, базен нота, sprinklers, се мијат падови).Екстремни температури (Топла и ладна).

Главните својства