.

Estia Креации На Антички Грчки Спартанско Воин Крал Херој Leonidas Скулптура Статуа Биста

Estia Креации На Антички Грчки Спартанско Воин Крал Херој Leonidas Скулптура Статуа Биста

DEN 1176.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

"Со него или на неа." Спартанско мајки, рече таа, истовремено овозможувајќи им на своите синови штитови пред нивната прва битка.Со тоа = победник херој; на неа = паднатиот херој; без неа = кукавица.Leonidas Храбри бил грчки херој-кралот на Спарта, 17 на Agiad линија, третиот син на Anaxandridas 2 од Спарта кој беше се верува да биде потомок на Heracles,.Материјал : Кастинг камен.Детали : Висина : 16 cm - 6,3 инчи Ширина : 8 cm - 3 инчи Тежина : 460 g.Рачно изработени во Грција.Leonidas Храбри бил грчки херој-кралот на Спарта, 17 на Agiad линија, третиот син на Anaxandridas 2 од Спарта кој беше се верува да биде потомок на Heracles, поседуваат многу од вториот е сила и храброст.Leonidas е познат по неговото водство во Битката на дури до термопилите. (B178) Оваа скулптура е направена на кастинг камен!Следење на број предвидени!!!Детали : Leonidas Состојба : Нова, направени во Грција.Околу Висина : 16 cm - 6,3 инчи Ширина : 8 cm - 3 инчи Тежина : 460 g.

Главните својства