.

Мешани Медиуми Ликовната Уметност Хартиените Подлоги -- 2 Големини A4 (11.5 x 8.25) и А3 (16.5 x 11.5) за на доградба на Акрилни, Масло, Мастило, Молив Маркери и Повеќе

Мешани Медиуми Ликовната Уметност Хартиените Подлоги -- 2 Големини A4 (11.5 x 8.25) и А3 (16.5 x 11.5) за на

DEN 1728.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

2 ГОЛЕМИ И 2 ДОПОЛНИТЕЛНИ ГОЛЕМИ ВЛОШКИ : Ќе добиете А4 (11.5 x 8.25) близнак pack И А3 (16.5 x 11.5) близнак pack за вкупно 4 влошки. 48 ЛИСТОВИ : Секоја подлога содржи 12 Листови во 4 рампа пакет за вкупно 48 листови.ГУСТИ И ГАЗИРАНИ ХАРТИЈА : 300 грам/ 140 фунти малку текстура ладно-цедените хартија идеален за уметници кои сакаат да работат со маркер, пенкало и мастило премногу.КЛАСИЧНИ ТЕХНИКИ : Ладно-цедените хартија е малку текстура за помек, дифузен боја.Абсорбента заврши за течни, грациозен ефекти.МЕШАНИ МЕДИУМИ : Совршен за акварел, масло, акрилик, gouache сликарство како и маркери, молив, пенкало и мастило.Ќе добиете две големини на подлоги голем и крупните! во оваа Леда Уметност Снабдување со посебен пакет.Се меша до вашиот медиум со овој акварел подлога која е совршен за акрил и масло paining, како и!A4 Голема буква големина страници : 8.3 x 11 инчи.И А3 (16.5 x 11.5).Парична казна италијанската уметност на хартија.300 грам/ 140 фунти малку текстура ладно-цедените хартија е исто така се идеални за уметници кои сакаат да работат со Маркер, пенкало и мастило премногу.На кадифена хартија е 100% целулоза Ладно-цедените и увезени од Италија.Ќе биде воодушевен со густа уметноста на хартија наменета за за помек, дифузен бои.Секоја подлога содржи 12 Листови во 4 пакет за вкупно 48 листови.Работи на двете страни на страница доколку сте се да се избере за дури и повеќе површини.Отсвират лист од обврзувачки за лесно правење уметност.РЕМЕК дело ПОДГОТВЕНИ : Не стареење киселина-слободен хартија е земја пријателски и ќе последните децении На Италијанците знаат добро уметност и како да се направи тоа со парична казна хартија одговара за боговите.

Главните својства