.

Галакси A71 Екран Заштитник од BIGFACE, [2 Pack] Премиум HD Јасно Калено Стакло, Случај Пријателски, 9H Цврстина, 3D Touch Точноста, Анти-Балон Филм за Samsung Галакси A71

Галакси A71 Екран Заштитник од BIGFACE, [2 Pack] Премиум HD Јасно Калено Стакло, Случај Пријателски, 9H Цврстина,

DEN 215.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

[Совршено се Вклопуваат за Галакси A71] : Исклучиво наменета за Галакси A71 со прецизна cutouts, компатибилен со повеќето Галакси A71 случаи и ги покрива. [Совршена Заштита] : Преку индустрија со висока цврстина 9 H висок квалитет калено стакло, три пати посилно отколку обичните PET) филм.Значи доволно силна за да се спречи гребнатини, гребнатини и руптура.Прецизни ласерско сечење големина обезбедува максимална заштита за целиот екран осетлив на допир површината на вашиот Галаксија A71.(ЗАБЕЛЕШКА : Нашиот екран заштитници се произведени за да се малку помали од вистинските екранот на вашиот уред.Ова е за да се обезбеди тоа може да одговара, повеќето телефон случаи.). [Не Виножито Ефект] : го Надградува сите-јасно лепило, не само на рабовите, но исто така и на екранот на допир област, држејќи се цврсто на вашиот телефон за да се одржи оригиналниот екран на допир чувствителност.Вие нема да видите виножито ефект како и други екран заштитници може да има на екранот на телефонот. [Едноставна Инсталација] : Балон-бесплатно, лесна инсталација, и совршено се вклопуваат.Одржување на долговечноста и издржливост додека спречување на екранот заштитник од пилинг off. [Она што Ќе Добиете] : 2 x калено стакло екран заштитен слој, 2 x опрема за чистење избрише, 2 x прашина налепници.Ако производот има проблем, ве молиме контактирајте со нас прво, ние обезбеди бесплатен замена гаранција и 100% гаранција за квалитет.Се Применуваат За : Галакси A71.Боја : Transparent Scratch Терминатор 9 H Цврстина го прави тешко да се процени, дури и со нож, копчиња или други остри предмети.Три пати посилен од редовните ПЕТ пластична фолија за екран заштитници.Лесно Installation The задната страна е опфатен со силно лепило за лесна инсталација.Чувствителни Touching Ultra тенка дебелина и мазна површина се заштити вашиот Галаксија A71 без да влијаат на вашите екрани квалитет на сликата или чувствителност на допир.Водоотпорен и Масло-Proof Oleophobic Слој : заштитник има oleophobic слој кој спречува водата и други загадувачи плус го прави филмот лесно да се чисти.Се протега на животот на вашиот Галаксија A71 екран.Не Residue No остатоци кога отстранети.Пакет Includes2 x Калено стакло екран,2 x Опрема за Чистење Избрише,2 x Прашина Налепници.Ако производот има проблем, ве молиме контактирајте со нас прво, ние обезбеди бесплатен замена гаранција и 100% договор за гаранција.Вашиот голема поддршка и интерес е најголемата мотивација за нашите иновации и подобрување на нашите услуги.

Главните својства