.

JYMBK Кристал Тавански Вентилатор со Светла, Модерен 3-Боја и Осветлување 3 Брзина Невидливи Акрилик Ножеви Метална Школка Полу Флеш Планината Низок Профил, Фан, Таван

JYMBK Кристал Тавански Вентилатор со Светла, Модерен 3-Боја и Осветлување 3 Брзина Невидливи Акрилик Ножеви

DEN 4000.56

Износ
Во форма достапна за нарачката

●Луксузен дизајн : употреба на исклучителна кристал работ дизајн, тавански вентилатор на таванот светилка, можат подобро да ги красат соба, уживаат кул правец и светлина, дизајнот на циркулацијата на воздух може да се обезбеди добра циркулацијата на воздух околу и да се задржи на воздухот е свеж.Донесе луксуз и удобност на вашиот престој. ●Мулти-функција : ниска потрошувачка на енергија, силна топлина дисипација, со мерењето функција, реверзибилна фан, 2.4 G далечински управувач.Со 6 прилагодливи правец на брзини, 3 нивоа на затемнување, далечински управувач од топла светлина (3000k) да бела (6500 K); осветленост од 5% до 100% ; енергија-заштеда на dimmable таванот светла го направи животот лесно и удобно. ●Висок квалитет : висока температура насликани железо школка + чист бакар моторни + ABS фан сечилото + акрилик абажур е стабилна и издржливи; високо-квалитетни LED печ извор на светлина, долг работен век; фан сечилото дебелина од 3мм, за да се обезбеди ниско ниво на бучава, стабилна и безбедна фан операција, површината е мазна и лесно да се чисти. ●Лесно да се инсталира : пакетот вклучува сите собрани хардвер; моќност : 30 W; напон : AC 110-240 V; димензии : дијаметар 50 см/19.6 инчи ✖ висина 16.5 cm/6.5 инчи. ●Поле на примена : затворен осветлување таванот фанови за спални соби, дневни соби, јадење соби, студија соби, детски соби, балкони, мали спални соби, ходници, мали соби, итн.Подобро можете да ги красат соба, уживаат кул правец и светла, и донесе луксузен и удобен искуство на вашиот престој. ● Спецификација : Тип : Фан/Тавански Вентилатор/Таванот Светлина/Фан Light Shape : round Color : white/black/gold/brown Material : Алуминиум/Акрилна Боја/ABS Фан Blade Shade : акрил.Сијалица тип : LED (вклучувајќи извор на светлина)светла боја : dimmable (со далечински управувач)Боја температура : топло светло/бела светлина/топло white Energy ефикасност оценка : A ++Моќност : 30 W.Тежина : 6.7 pounds Voltage : 220 V/110 VScope на примена : 15-30 плоштадот meters Dimensions : дијаметар : 50 cm/19.7 инчи; висина : 16.5 cm/6.5 inches Uses : дневна соба, спална соба, студија, коридор, двор, трпезарија, кујна, итн.● вклучува : 1 x фан ceiling1 x далечински control1 x инсталација kit1 x корисникот manual Enthusiastic потсетување : 1. Како може да има некои грешки во прирачник за мерење, ве молиме овозможи разлика од 3-5 cm, ви благодарам.2. Како светла и другите имаат различни разбирање на бои, може да биде одредена боја, но во соодветен обем, ве молиме бирајте внимателно.3. Задоволителна услуга : Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.Ние ќе ви обезбедиме со подобри производи и услуги.

Главните својства

Type:
Fan/Ceiling Fan/Ceiling Light/Fan Light
Shape:
round
Color:
white/black/gold/brown
Material:
Aluminum/Acrylic Paint/ABS Fan Blade
Shade:
acrylic.
Bulb type:
LED (including light source)
Light color:
dimmable (with remote control)
Color temperature:
warm light/white light/warm white
Energy efficiency rating:
A ++
Power:
30W.
Weight:
6.7 pounds
Voltage:
220V/110V
Scope of application:
15-30 square meters
Dimensions:
diameter
Uses:
living room, bedroom, study, corridor, courtyard, dining room, kitchen, etc.
● include:
1 x fan ceiling :
1 x remote control :
1 x installation kit :
1 x user manual :
Enthusiastic reminder:
1. As there may be some errors in manual measurement, please allow a difference of 3-5 cm, thank you. :
2. As headlamps and others have different understanding of colors, there may be a certain color, but within the appropriate range, please choose carefully. :
3. Satisfactory service:
If you have any questions, please feel free to contact us. We will answer you within 24 hours. We will provide you with better products and services.