.

Ferilinso Наменета за iPhone 13 Про Екран Заштитник, 3 Pack HD Калено Стакло со 2 Пакет на камерата Леќи на Камерата Заштитник, Случај Пријателски, 9H Цврстина, Меур Слободни, 5G 6.1 ?

Ferilinso Наменета за iPhone 13 Про Екран Заштитник, 3 Pack HD Калено Стакло со 2 Пакет на камерата Леќи на

DEN 1543.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

Компатибилност : Вклучени 3 Pack Калено Стакло Екран Заштитник ќе одговори на она што ти си збунет околу тоа.П1 : дали овој екран заштитник и леќа заштитник работа со Otterbox случај?Направите и двете работи?.А1 : Да, По нашиот тест, Таа работи 100% со Otterbox случај.Исто така, големината на овој екран заштитник и леќа заштитник е дизајниран со работ празнини, па тоа може лесно да се вклопи во сите случаи.Q2 : тоа Ќе влијае на квалитетот на моите слики?Особено во текот на ноќта.А2 : Ferilinso екранот заштитник е направен од 99.99% висока пропустливост материјал, додавање на електростатско адсорпција, па тоа го задржува оригиналниот квалитет на сликата на i Phone 13 Про ден или ноќ, ви даваат супер јасно гледање и фото искуство.Q3 : која е разликата помеѓу вашиот мобилен телефон филм и леќа заштитник и нормално заштитна фолија?Како ли тие да го заштитам мојот телефон екран?.A3 : Ferilinsos 9h цврстина ултра-тенок калено стакло заштитник и леќа заштитник и двата се третира со високи-температура јаглероден челик за зголемена отпорност и имаат дијамант анти-нула заштита слој од случајно абење и гребнатини од ножеви, копчиња и други тешко објекти.Тоа, исто така, користи нано обвивка за да се заштити од отпечатоци од прсти, масло и филтер УВ зраци.Тие се обезбеди сите околу заштита, додека одржување на HD гледање искуство.Q4 : Како можам да ги отстрани воздушни меури?.A4 : Општо земено, ако следете ги инструкциите за инсталација правилно, нема меурчиња ќе се појави.Ние ви препорачуваме да се исчисти екранот со cleaning tool вклучени во пакетот пред примена на екранот заштитник за да се спречи воздушни меурчиња.Ако меурчиња се појави, тоа е многу лесно да се отстрани ги со нежно крцкањето со вашиот палец.П5 : Колку е дебел екран заштитник и тоа ќе влијае на сензитивноста на мојот екран на допир?.А5 : Нашите филмови се ултра-тенок на 0.013 инчи (0.33 mm) дебели, и тие се сигурни и флексибилни, Висока чувствителност на допир дава "точно-на-touch" чувство и да се обезбеди брз одговор перформанси.

Главните својства