.

10pcs. од 0,5 На Littelfuse Пико LF Многу Брзо Дејствување Осигурач 1/2A 1/2 Amp 0.5 A 0.5 Amp 125V Осигурач 0.5 A 125 Напон

10pcs. од 0,5 На Littelfuse Пико LF Многу Брзо Дејствување Осигурач 1/2A 1/2 Amp 0.5 A 0.5 Amp 125V Осигурач

DEN 191.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Бренд : Littelfuse.Номинална Напон : 125 V / Номинална Струја : 0.5 A (1/2 A).Доведе Стил : Axial.Боја : Зелена / Серија : 251. Subminiature осигурач за лемење монтажа на печатени кола.Сосема нов и Добар Квалитет.

Главните својства