.

ETDesign Лот 2 Компјутери Зголеми Цвет Везови Железо На Цвет Appliques Patch за Занает, Шиење, Облека (1 1/8 x4 3/4 инчи) (Бело)

ETDesign Лот 2 Компјутери Зголеми Цвет Везови Железо На Цвет Appliques Patch за Занает, Шиење, Облека (1 1/8

DEN 288.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

Големина на : 1 1/8"x4 3/4" инчен Состојба : Нова Подлога : Железо За Примена : 1. Поставете поставката на домашен железо во Памук-Лен; на топлина печат машина 300 F максимален притисок.2. Место applique на облека лепак страна надолу 3. Покријте ја со тенка бела крпа или handkerchief.4. Со home железо,го задржи притисокот на за со 25-35 секунди; 20 секунди за топлина печат машина **НЕ се кандидира на железо,Задржете на едно место за некое време**5. Нека се излади.Потоа се претвори облека внатре-надвор и железо на задната страна.6. Перење Инструкции-Пак кошула внатре-надвор.Студено миење,Нежни циклус,Капе сува. **НЕ се стави облека на фен.**.

Главните својства