.

1080P Бизнис FHD веб-Камера со Двоен Микрофон & Приватност ги Покрива, BEJOY USB Компјутер со Веб Камера [Plug and Play] [30fps], за Стриминг Зум Состанок на Skype FaceTime Тимови, КОМПЈУТЕР, M

1080P Бизнис FHD веб-Камера со Двоен Микрофон & Приватност ги Покрива, BEJOY USB Компјутер со Веб Камера [Plug

DEN 719.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

【1080 P Full HD Камера】Напојува од страна на 1080p Full HD 2 Мегапикселна CMOS.На BEJOY КОМПЈУТЕР со веб Камера може да ви обезбеди со одличен видео квалитет со живо стриминг и снимање до 1080p на 30 рамки во секунда.Фокусна должина 3.6 mm стаклена леќа обезбедува поостри слика.Тоа е одличен избор за callings, стриминг, видео конференции, и снимки.Со напредни H. 264 видео технологијата за компресија, ова 1080 P desktop веб камера може да се покаже работи поширок и здодевна. 【Веб-камера со Микрофон & Auto слаба Светлина Корекција】Изградена-во двојна дигитални стерео микрофон со авто отстранување на бучава и супериорен стерео аудио за јасно и природни звучни снимки.Дури и во бучна околина, можете да го фати на звуци сакате.Кога тоа е во слабо средина, оваа камера може исто така автоматски да се поправи го балансот на белата боја и слаба светлина, даваат најдобри се погледне на вас, дури и во темнината. 【Plug and Play】Без дополнителни драјвери или софтвер потребен.Оваа камера е лесно да се користи само со приклучување со USB 2.0 кабелот на компјутерот, тогаш тоа може да се прикаже одличен видео во време,без потреба да се инсталира било која возачот се да се направи овој веб камера работа.Со помош на флексибилни клип, може да се стави овој веб камера на лаптоп, десктоп, КОМПЈУТЕР, на Smart TV, или само да се стави на маса. 【Приватност Покритие за Безбедност】приватноста маска за BEJOY КОМПЈУТЕР со веб Камера зафаќа леќа кога не е во употреба кои се спречува веб хакери од шпионирање на вас.Тоа, исто така, помага да се заштити леќа од нечистотија и остатоци за да се осигура вашата видео останува јасно за животот на камерата. 【Широко Компатибилен & Мулти Апликација】 Поддржува : MAC OS X 10.7 и високото/ Windows 7, 8, И 10/ Андроид 4.0 или понова/ и повеќе.Поддржува широк спектар на видео конференции софтвер како Зум, Тимови, Webex, и Skype!.

Главните својства