.

Schlage Комерцијални ND94TLR606 ND Серија Одделение 1 Цилиндрични Заклучување, Училница Vandlguard, Тубуларна Лост Дизајн, Сатен Месинг Заврши

Schlage Комерцијални ND94TLR606 ND Серија Одделение 1 Цилиндрични Заклучување, Училница Vandlguard, Тубуларна

DEN 8997.84

Износ
Во форма достапна за нарачката

УЛ Наведени за 3-час оган вратата.Помалку заклучување цилиндри.Вратата опсег 1-5/8" - 2-1/8" за сите функции, освен ND85; 1 3/4 "- 2" за ND85. Vandlgard Стискање На Менувачот.Се тестирани на најмалку 3 пати 1,000,000-циклус ANSI Одделение 1 барање.На ND-Серија одамна е еден од Schlage е најдобро продаван механички брави за добра причина - тоа е тешко, издржлив, Одделение 1 номинална и се вклопува во широк спектар на апликации.Сега сме направиле нашите доверливи ND-Серија заклучување дури и подобро од што го прави полесно да се инсталира.Додадовме овие додатоци, бидејќи ние знаеме дека заклучување инсталиран правилно првиот пат кога ќе трае подолго и да се претстават подобро и подолго го кодот трае, на намалување на трошоците на сопственост врз животот на заклучување.Резултат : поголема мир на ум дека секоја врата е безбедна и заштитена со заклучување изграден за да трае.

Главните својства