.

EARTHLITE Фланелен боксери Масажа Табела Лист Set – Комерцијални Одделение, Мека, Двојно-Napped 3-Парче Сет (Врвот, Опремени, се Соочуваат со Перница Капак)

EARTHLITE Фланелен боксери Масажа Табела Лист Set – Комерцијални Одделение, Мека, Двојно-Napped 3-Парче Сет

DEN 647.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

ДВОЈНО NAPPED ФЛАНЕЛЕН боксери : Премија од 100% природни, unbleached, не-обоена памук фланелен боксери е двојно napped за покажана исклучителна удобност, топлина и мека чувствуваат.Понатаму ќе омекне со повтори перења. 135gsm.ПРЕД-SHRUNK КОМЕРЦИЈАЛЕН КВАЛИТЕТ : го Намалува pilling и ги намалување после првото перење. 100% Природен Памук изданија на нафта и дамки многу подобро од синтетички листови.КВАЛИТЕТОТ на ИЗРАБОТКА : Двоен stitched hems и 360 еластичен на врзување на состојба и полумесечина се покријат се протега издржливост и обезбедува одлично се вклопуваат.Дизајниран за повтори комерцијални за перење.Одговара на табели и до 32" широк.ВЕЛИКОДУШНО ГОЛЕМИНА КОМПЛЕТЕН СЕТ : Великодушно големина на врвот на состојба (61" x 100") обезбедува приватност и топлина за сите вашите клиенти.Опремени лист : 36" x 78" x 7.5".Младата покрие со цел да се вклопи денес е plumper перници кои се до 4.5" дебела.Вклучени компоненти : горе лист, опремени лист, лицето лулка капак.EARTHLITE е Фланелен боксери Масажа Табела Лист Собата е направен од комерцијални одделение премија, двојно napped 100% памук фланелен боксери кои биле пред-shrunk за минимална pilling и прецизно одговара.Дарежлив листови се професионално stitched, додека опремени дното на состојба е двојно бод hemmed со квалитетот еластична за зголемена издржливост и совршено се вклопуваат.Луксузен, двојно чешлани памук фланелен боксери ќе го објави масажа масло целосно кога се соодветно измиени и ќе се добие помек со употреба.Секој Фланелен боксери Лист Сет содржи еден врвот лист, еден опремени лист, и една полумесечина капак.Тоа се вклопува маси до 33" со широк до 3,5" на амортизирање.Достапни во Природни бои, Бела, Млеко и Сина.Основана во 1987 година, EARTHLITE е премиерот масажа опрема производител во светот.EARTHLITE прави широк спектар на професионална масажа опрема и потрошен материјал и се базира е Vista, CA.Компанијата има освоено бројни награди за неговата производ дизајни, услуги на клиентите, и од еколошки практики и неговите операции остави нула јаглерод стапало.

Главните својства