.

FuseTech Micro2 ПРЕПОРАКИ на АТР 15 Парче Автомобилство Автомобили Осигурач Асортиман Пакет (Сет на 14 Сечилото Осигурувачи + Осигурач Puller) 5A 7.5 А 10A 15A 20A 25A 30A

FuseTech Micro2 ПРЕПОРАКИ на АТР 15 Парче Автомобилство Автомобили Осигурач Асортиман Пакет (Сет на 14 Сечилото

DEN 239.28

Износ
Во форма достапна за нарачката

✔ КЛУЧНИТЕ КАРАКТЕРИСТИКИ - Осигурувачи се боја кодирани и печатени со номинална струја на врвот за лесна идентификација и инсталација.Транспарентен живеалишта се овозможи визуелна инспекција (во случај на разнесени осигурач) и се попрскува со не-проводници, отпорни на топлина најлон.Ножеви се направени на анти-корозивни позлатен цинк легура.Резултатот е висока температура толерантни на осигурувачот кој обезбедува оптимални прекуструјна заштита на електрични кола во автомобилската возила и електрична опрема. ✔ СЕЧИЛОТО ГОЛЕМИНА/ГРУПА/ДИМЕНЗИИ - Micro2 (двоен нож) / APT, АТР / 9.1 mm (должина) x 3.8 mm (ширина) x 15.4 mm (висина). ✔ ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ/КОМПАТИБИЛНОСТ - Седум сегашниот рејтинг (засилувачи) : ТЕН-5 A / BROWN-7.5 A / ЦРВЕНО-10 A / СИНО-15 A / ЖОЛТА-20 A / ЈАСНА-25 A / GREEN-30 A / Целокупниот напон оценка : 32 VDC / Автомобилската и не-автомобилската употреба : АВТОМОБИЛ, КАМИОН, ЏИП, БРОД, RV, АТВ, UTV, ГОЛФ КОЛИЧКА, TRIKE, СНЕГ МОБИЛНИ, и други електрични уреди.Се однесуваат на вашиот сопственици прирачник за вашите специфични осигурач тип. ✔ МАТЕРИЈАЛ/РЕГУЛАТОРНА УСОГЛАСЕНОСТ - Осигурач Домување : Не-проводници, отпорни на топлина најлон (PA66).Осигурач Ножеви & Диригент : Цинк легура со Ag (сребрена позлатен) или Sn (едб позлатен) цинк легура / UL Наведени и Ro HS согласност (ги исполнува SAE 2741, ISO 8820-3 и УЛ 248 во однос на електрични, механички и еколошките барања за изведба). ✔ ГАРАНЦИЈА/ГАРАНЦИЈА за квалитет - Уживајте во мир на умот со нашите 1-година ограничена гаранција.Треба да ви се судрите со дефектен производ(и), Fuse Tech ќе поправка или замена на неисправни производи(s) без трошоци за вас / Fuse Tech е посветена на обезбедување на клиенти со високо квалитетни производи и услуги.Задоволството на клиентите е нашиот број еден гол.Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни со вашата нарачка, ние нудиме 90-ден гаранција за парите назад.Пакетот Вклучува : 2ct 5 AMP Сечилото Осигурач (тен) 2ct 7.5 AMP Сечилото Осигурач (brown) 2ct 10 AMP Сечилото Осигурач (црвено) 2ct 15 AMP Сечилото Осигурач (сино) 2ct 20 AMP Сечилото Осигурач (жолт) 2ct 25 AMP Сечилото Осигурач (јасно) 2ct 30 AMP Сечилото Осигурач (зелена) 1ct Осигурач puller алатка .

Главните својства