.

Truefree 2К QHD веб-Камера со Микрофон, Прилагодлив Прстен Светло & Приватност ги Покрива, USB Веб Камера, Plug and Play, 110° Широк Агол, за Mac Десктоп, Лаптоп, Стриминг веб Камера за

Truefree 2К QHD веб-Камера со Микрофон, Прилагодлив Прстен Светло & Приватност ги Покрива, USB Веб Камера, Plug

DEN 791.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

【2К QHD веб Камера】Со High-definition Видео Обработка на чип и HD CMOS Сензор, ова 2К веб камера испорачува остар и кристално јасни слики и детали со 2560*1440 QHD висока резолуција на 30 fps, понудата ќе помазна видео повик, конференција, онлајн класи, во живо стриминг, игри, итн. [Прилагодливи Мулти-чекор Прстен Светлина] вграден во рингот светлина обезбедува осветлување на неколку нивоа, доставување на различни осветлување барања за видео разговор или streaming.Можете да го контролирате скролувајте тркало до осветлување постигнува вашиот идеален нивото на осветленост.Тоа може да се задржи предмети рамномерно осветлена и донесе деталите во темните средина без дополнителна опрема за осветлување. 【360° на Ротација & Изградена-во Намалување на Шумот Микрофон】Овој КОМПЈУТЕР веб-камера со 360° на ротација може да се претстави видеа кои се онолку точни и вистинити-да-живот што е можно.И вграден стерео микрофон со бучава-поништување на технологијата го намалува амбиенталниот шум, и јасно може да се фати звук до 10m далечина.Дури и во бучна околина, можете да направите добар квалитет звуци сакате во реално време. [Веб-камера со Приватноста Покрие] приватноста маска на овој веб камера ви овозможува да уживате во safe дигитални веб живот кога не е во употреба, и го спречува хакери од шпионирање на вас, со цел вашата приватност, безбедност и мир на умот.Тоа исто така може да се заштитат на објективот од прашина и остатоци за да се осигура вашата видео квалитет и продолжување на животниот век на камерата. [Plug and Play & Широко Компатибилен] не Бараат дополнителни драјвери или софтвер, веб камера работи лесно откако се поврзувате со вашиот компјутер преку USB 2.0 порта.Овој компјутер, камера со прилагодливи клип може да бидат флексибилно поставени на било која десктоп / Mac / лаптоп / Chromebook / tripod.Ова видео камера за компјутер поддржува MAC OS, Windows XP/7/8/10 и повеќе, широко компатибилен со повеќето мејнстрим видео апликации, како што се Грч, Зум, Skype, You Tube, Facebook, XSplit, ПРЕ, итн.Овој веб-камера со мулти-чекор прстен светлина може брзо да го прилагодите осветлувањето на екранот со контролирање на копчето тркала најдобро одговара на вашите потреби, претставувајќи совршена изложеност.Направи една убава портрет и да ги задоволи вашите барања дури и со намалена животна средина.

Главните својства