.

ФДУ Силиконска Гума Лист Без Лепило - 50A - 1/16 Дебела x 36 Широк x 12 Долго

ФДУ Силиконска Гума Лист Без Лепило - 50A - 1/16 Дебела x 36 Широк x 12 Долго

DEN 1898.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

Облик : Лист; Материјал : Силикон ; Одделение : Храна; Durometer : 50 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/16"; Width : 36"; Должина : 12".Боја : Црвена; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 700 psi; Издолжување : 4; Солза Сила : 17 N/mm; Компресија на Сет : 0.2; Густина : 1.25 g/cm3. Температурата Опсег : -80° до 500° F; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 507 МОБ, ФДУ 21 CFR 177.2600. Оваа формулација може да издржи највисоките температури и нуди најниска компресија во однос на другите наши силикони соединенија.Тоа е исто така се направени на ФДУ жалбата материјали за храна, пијалаци и фармацевтски апликации.Силиконски има одлична атмосферски својства.

Главните својства