.

Јеил Безбедност АУ 5407LN 612 2-3/4 Backset, 612 - Сатен Бронза, Одделение 1 Влез/Entry/Канцеларија, Бронза/Челик/Цинк/Нерѓосувачки Челик

Јеил Безбедност АУ 5407LN 612 2-3/4 Backset, 612 - Сатен Бронза, Одделение 1 Влез/Entry/Канцеларија, Бронза/Челик/Цинк/Нерѓосувачки

DEN 8463.12

Износ
Во форма достапна за нарачката

Внесувањето Различни E1 R x 2 Клучеви.Вклучува рамка штрајк плоча тип - ansi 1-1/4" x 4-7/8". 2-3/4 инчен backset.Или лост работи latch гром освен кога надвор рачката е заклучен од внатре Туркање на копчето претвори во внатрешноста лост брави надвор psa (автоматски изданија кога во внатрешноста на менувачот е вклучена).Надвор рачката може да биде задржана во заклучен позиција со притискање и ротирање пак копчето за да хоризонтална положба.Latch болт е управувана од страна на клучот во и надвор лост, или со ротирачки внатрешноста на менувачот.Јеил АУ 5407 LN 612 Одделение 1, Влез/Entry/Канцеларија е дизајниран за индустриски, комерцијални и институционалната употреба, и не нуди компромис кога станува збор за солиден сигурност и перформанси.Со клучни карактеристики како што се на нашиот Бесплатен Wheeling лост механизам, носат-отпорни, шасија плочи, тешки-должност рачката се врати извори и преку-bolting, ова Одделение 1 трендсетер докажува време и уште еднаш зошто е омилен меѓу архитекти и градежни сопственици кои побарувачка највисок стандард на квалитетот на производот.Сите заклучување функции функција на Слободни Wheeling лост механизам.Кога надвор рачката е заклучен, тоа ќе ротира слободно нагоре и надолу, додека останатите безбедно заклучен.Ги исполнува упатствата за пристапност насоки на Американците со Хендикеп Акт (A. D. A), и барањата на Единствен Федерални Стандарди за Пристапност и ANSI 117.1, сите бараат олеснување на пристап за хендикепирани.Се согласува да ANSI/BHMA Спецификации A156.115 што ги опфаќаат хардвер препарати за челик врати и челични рамки и A156.115-W кои опфаќаат хардвер препарати за дрвени врати со дрвени или челични рамки.Носи седум-годишна гаранција.Носи доживотна гаранција против лост дисторзии и рачката на пролет кршење.Дизајниран и произведен под сертифицирана според ISO 9001 систем за квалитет.

Главните својства