.

ПОЛИЊАТА за Инструменти - K4010 R7140 Комбинација Контакт/Фото Tachometer

ПОЛИЊАТА за Инструменти - K4010 R7140 Комбинација Контакт/Фото Tachometer

DEN 6026.40

Износ
Во форма достапна за нарачката

Двојна функција единица со двете контакт и не-контакт способности.Овозможува брза и точна ВРТЕЖИ во минута мерења на ротирачки објекти и површина брзина мерења на МПМ (метар во мин) и FPM (нозе по min).Внатрешна меморија има последниот читање за 5 минути и се сеќава на min/max и последната вредност.LCD Екранот се менува во зависност од мерење на владата.Вклучува рефлексивни лента, големи и мали конус совет адаптери, инка за полнење, воланот адаптер, батерии и тешки за носење.Стил : Стандард.

Главните својства