.

Zep Jazzle Течен Хлор Кајгана 540824 1 Галон (Предмет 4) за употреба во Двете Комерцијални и Станбени објекти, Перење Опрема

Zep Jazzle Течен Хлор Кајгана 540824 1 Галон (Предмет 4) за употреба во Двете Комерцијални и Станбени објекти,

DEN 1079.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

Во сила : се Отстранува многу тешко да ги отстраните дамките.Обезбедува моќни брзо отстранување дамки.Ја ПОДОБРУВА ОСВЕТЛЕНОСТ : Обновува ткаенина светлината и белина загуби по повтори launderings поради посивена или yellowing.FRESHENS : Елиминира мирис од ткаенини.КОНЦЕНТРИРАНИ : Содржи 5.25% достапни хлор за економски користи.ТЕЧЕН КОНЦЕНТРАТ : Меша лесно и оди да работи веднаш.Нема да ги автоматско инјекторите.Zep Jazzle е течен хлор кајгана дизајниран за употреба во двете комерцијални и станбени објекти, перење опрема.Тоа е формулиран за употреба на бела и боја-брзо ткаенини.Тоа има 5.25% Хлор концентрација.Jazzle не се препорачува за употреба на постојан-притиснете, волна, свила или облека.

Главните својства