.

OttLite 25ED420 25W се Вртат Завртка во Сијалица,Како Природна Светлина

OttLite 25ED420 25W се Вртат Завртка во Сијалица,Како Природна Светлина

DEN 1951.20

Износ
Во форма достапна за нарачката

СТАНДАРД LUMILED СИЈАЛИЦА : Овој Тип V замена на сијалица е дизајниран да се вклопуваат во повеќето стандардни светлина штекерите (подножјата).Дополнителни SKU е за оваа сијалица, го вклучуваат следново : 25 EDP2 R-CA, 25 ED12 R, 25 ED420, 25 EDP2 R, ED25-V, 25 B8411 X, 25 B8411 X.НАПРЕДНИ ОСВЕТЛУВАЊЕ : Нашата светилки покаже бои вистина на животот и произведуваат почисти детали, сите, додека намалување на отсјај и замор на очите.Оваа крушка, ќе ви обезбеди со ниска топлина и ниска сјајот осветлување за годините што доаѓаат.ПОВЕЌЕ намени : Оваа сијалица може да се користи во многу од нашите производи.Ова исто така може да се користи за голем број на други светлина тела кои го прифатат стандардот lumiled светилки низ вашиот дом или канцеларија.ЕФИКАСНА : излез на 25-вати Ott Lite сијалица е приближно еднаква на онаа на 100-вати блескаво сијалица.Компактни флуоресцентни светилки (CFLs) бара 75% помалку енергија, генерира 75% помалку топлина, и трае 10x подолго од стандардните блескаво светилки.ПРИРОДНА дневна светлина : За над 30 години Ott Lite се фокусираше на донесувањето на моќта на природната дневна светлина во затворен простор.Со нашите ваков технологија, ќе бидете во можност да види повеќе јасно, без притисок и го прави она што го сакаат за подолго време.СТАНДАРД LUMILED СИЈАЛИЦА : Овој Тип V замена на сијалица е дизајниран да се вклопуваат во повеќето стандардни светлина штекерите (подножјата).Дополнителни SKU е за оваа сијалица, го вклучуваат следново : 25 EDP2 R-CA, 25 ED12 R, 25 ED420, 25 EDP2 R, ED25-V, 25 B8411 X, 25 B8411 X.

Главните својства