.

Јасно Цвет Жаба Пластични Kenzan Флорални Жаба Ikebana Цвет Аранжман Pin Жаба Држач за Стакло Пластика Керамичка Вазна (Правоаголник+Круг)

Јасно Цвет Жаба Пластични Kenzan Флорални Жаба Ikebana Цвет Аранжман Pin Жаба Држач за Стакло Пластика Керамичка

DEN 252.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

★МАТЕРИЈАЛ : новиот правоаголна пластични цвеќиња жаба користи високо-квалитетен инженерски пластика произведени во U. S. Високо ниво на транспарентност.Во споредба со метал цвет жаби, пластични цвет жаби има подобра отпорност на корозија и оксидација отпор.Тоа никогаш нема да рѓа.На пластичен материјал не ја оштетува вазна или намалување на прстите, што е многу безбеден. ★СТАБИЛНА : На вшмукување е повеќе посилни и потрајни.Силна вшмукување сила ја спречува флорални жаби од ѓубрето или лизгање. ★Големина : Круг Цвет Жаба 2.76 " (70mm) дијаметар, Правоаголник Флорални Жаба 2.76x1.2inch, 0.5 " игла висина, погоден за повеќето цвет аранжман курсеви.Секој Kenzan тежи 1.06 оз (30g) и е лесно да се носат. ★Лесен за употреба : се Прелива вода во цвет плитки контејнер пред да се користат.Стави цвет жаба во цвет плиток сад и нежно притиснете за да ја протера воздух.Потоа, можете да уживате во забавата на цвет аранжман!. ★ПАКЕТ : 1pcs Круг Цвет Forg и 1pcs Правоаголник Флорални Жаба.Спецификација : Круг Големина : 2.76"(70mm) Дијаметар Правоаголник Големина : 2.75x1.2inch(70x30mm) Pin Големина : 0.51"(13mm) во висина Материјал : Трајни PC Пластика (Високо-квалитетен инженерски пластика произведени во САД) Боја : Јасно 【Надградба точка】 ·бројот на вшмукување чаши Круг Жаба е три, па на вшмукување моќ е поголема. · На вшмукување чаша има поголем лак, па адсорпција време е подолго. · Силна вшмукување, дури и без вода.Исто така, може да се користи за керамика вазна со рамно дно. 【Подобро од метал】 · Јасен изглед и високо ниво на транспарентност.Нема да влијае на убавината на работа, бидејќи на дното боја. · Никогаш не 'рѓа, не грижете се за' рѓа во иднина. · Не оштетување на вазна или намалување на вашите прсти.· Мала тежина, лесно да се носат. 【Забелешка】 1.Погоден за рамен дното вазна. 2.Тоа може да биде adsorbed во отсуство на вода, но тоа ќе биде попривлечно кога влажни 3.Свиткување на игла насилно може да предизвика оштетување. 4.За потешко гранки, метод на сечење на rhizome косо може да се направи цвет полесно да ја вметнете во цвет жаба.

Главните својства