.

Fibaro FGBHFS-101 Поплави, Вода & Сензор на Температура на Homekit от вода детектор на истекување, бела

Fibaro FGBHFS-101 Поплави, Вода & Сензор на Температура на Homekit от вода детектор на истекување, бела

DEN 1199.76

Износ
Во форма достапна за нарачката

На FIBARO Поплава Сензор е Apple Home Kit от вода истекување детектор кој ја заштитува вашата домашна против можно вода штети.Се итни известувања на вашиот i Phone кога истекување вода инцидентот се случува во вашиот дом (Apple TV или Home Pod е потребно, ако вашиот i Phone е надвор од Bluetooth опсег).FIBARO Поплава Сензор е исто така опремен со визуелни и звучни алармот , така што тоа функционира како самостојна уред.FIBARO Поплава Сензор може да се постави за да се предизвика вашиот Почетен Комплет от сијалица дека ќе се претвори било пред-сет боја ако вода истекување е откриен.Многу едноставна инсталација - само да се стави под мијалникот или веднаш до цевки, да го додадете на Apple Дом стан и сте добро да се оди!.Мониторинг за вода, протекување оди висока технологија!На FIBARO Apple Home Kit от Поплава Сензор е безжична, батерија-управувана водата и температурата на сензор кој детектира и ве предупредува на вода, протекување, како и промени во температурата.Вие исто така може да се користи Siri гласовна контрола за да го проверите статусот на уредот или дури и да прашам што температурата е во сензор локација.Сензор користи Apple Home Kit технологија, која овозможува на лесен, безбеден начин да се контролира Home Kit-от за додатоци со користење на Siri на вашиот i Phone, i Pad или i Pod touch.Потопот сензор е мала големина ви дава флексибилност да се стави на важни места кои треба мониторинг, како што се во близина топла вода тенкови, под тоне, и од машини за перење.Дополнително, единствен telescoping нозе се обезбеди вода сензор е секогаш правејќи контакт со површината е сместен на.И ако вашето домашно милениче одлучува тоа е играчка, изградена-во подесувате сигнализација ве известува ако има се пресели од својата идеална локација.FIBARO е глобален бренд, кој обезбедува решенија за изградба и насловна автоматизација.Во само неколку години работно време, FIBARO систем се шири во текот на 6 континенти, да стане еден од најнапредните, безжични паметни дома системи во светот.Нашите решенија се целосно дизајниран, развиен & произведени во Европа.Нашите инженери и вработени постојано да се стремиме кон совршенство преку подобрување на системот, така што тоа служи на своите Корисници, во најдобар случај.

Главните својства