.

Сарџент 28-7U65-ЛЛ-10B Одделение 2 Privacy/Кревет/Бања, US10B Масло Протри Темно Бронзена, 2-3/4 Backset

Сарџент 28-7U65-ЛЛ-10B Одделение 2 Privacy/Кревет/Бања, US10B Масло Протри Темно Бронзена, 2-3/4 Backset

DEN 3941.52

Износ
Во форма достапна за нарачката

Keyless функција.Вклучува ansi 1-1/4" x 4-7/8" штрајк. 2-3/4 инчен backset.Свртуваат внатре лост или затворање на вратата изданија копчето.Latch од било лост освен ако не надвор рачката е заклучен со push копчето во внатрешноста на менувачот.Итни Копчето надвор лост отклучува, со употреба на нож шрафцигер во и надвор рачката и го преместува внатре копчето. 28-7 U65-ЛЛ-10 B Одделение 2 Цилиндрични Privacy/Кревет/Бања US10 B Масло Протри Темно Бронзена од Сарџент Производство Циклус Тест : Надминува 2-1/2 пати ANSI/ BHMA A156.2 Одделение 2 циклус барања. 5 Година ограничена гаранција.Не услугата што се бара.Не раце дизајн за лесна инсталација и ефикасно складирање.Корисникот пријателски пакување, и user-friendly инструкции.Цврсти се чувствуваат и прецизни лост акција со солидна едно парче фрлија лост изградба.Се вклопува модифицирани 161 вратата preps со внатрешни преку-завртки, кои ја обезбедуваат силата и стабилноста, без да бара дополнителна вратата подготовка.Стандард должност Комерцијални внатрешни работи & надворешните врати, Канцеларии, Комерцијални ентериери, Медицински клиники, Владини објекти, како и во Јавните згради.

Главните својства