.

Абрахам Линколн Фотографија - Историски Уметнички дела од 1902 година - (8 x 10) - Matte

Абрахам Линколн Фотографија - Историски Уметнички дела од 1902 година - (8 x 10) - Matte

DEN 358.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

Оваа Професионално да се репродуцира Фотографијата на Абрахам Линколн е отпечатен на киселина-слободен тешка категорија Фото Хартија користење на архивски мастила за цел да последните години.Лесно да се монтира на Печатење : Ова Абрахам Линколн фотографијата е одличен декор идеја за секој Дом, Канцеларија, или во Училница.Повеќе Големини и Хартија опции на располагање.Оригиналната Фотографија Датум : 1902 Година. ГОЛЕМИНА ОПЦИЈА : Вашиот избор се вклопува во 8" x 10" Рамка или може да се сплетен или обесени на вашиот Ѕид без Постер Рамка.ФОТО ХАРТИЈА ОПЦИЈА : МАТ - Не блескавите, Рамни/Исклучени изглед.Овој мат хартија е премиум архивирање на ликовната уметност на хартија.Тоа е водоотпорен, киселина и lignin слободни.Овој труд носи од вистинскиот живот бои од сликата.Отпорен на отпечатоци од прсти и нечистотија.Прави фотографии многу лесно да го видите во сите агли.Најпопуларните избор за Црна и Бела Гроздобер Уметност отпечатоци.Големина : 8" x 10" | Боја : Мат.

Главните својства