.

03 Црна Намалување на Шумот АБС Материјал Брод VHF Радио, Брод Радио, за Чамец

03 Црна Намалување на Шумот АБС Материјал Брод VHF Радио, Брод Радио, за Чамец

DEN 256.80

Износ
Во форма достапна за нарачката

Усвојува глас притисок проширување дизајн, тоа може ефикасно сузбивање на животната средина бучава, обезбеди јасни и верност на глас квалитет.Со голем екран екран, лесно за ракување.Интелигентно откривање на излезна струја.Кога излез тековната надминува горната граница, тоа активно ќе го исклучи излез за заштита на заменикот на полнење опрема.Длабоко намалување на шумот дизајн, јасно, гласно и висока верност повик, така што ќе може да има јасен повик во бучна средина.Компактна големина, исклучителна појава, лесен и лесно да се носат.Функција : 1. Компактна големина, исклучителна појава, лесен и лесно да се носат.2. Интелигентно откривање на излезна струја.Кога излез тековната надминува горната граница, тоа активно ќе го исклучи излез за заштита на заменикот на полнење опрема.3. Усвојува глас притисок проширување дизајн, тоа може ефикасно сузбивање на животната средина бучава, обезбеди јасни и верност на глас квалитет.4. Длабоко намалување на шумот дизајн, јасно, гласно и висока верност повик, така што ќе може да има јасен повик во бучна средина.5. Со голем екран екран, лесно за ракување.Спецификации : Предмет Тип : Мобилен Морски Radio Material : ABSColor : Black Model : РС-507 MCall Растојание : 1-10 km Working Температура : -20℃-+60℃Моќност : 25 WFrequency Опсег : TX : 156.025-157.425 MHz RX : 156.050-163.275 MHz Main Функции : 1. Dual-фреквенција/ тројно-фреквенција duty2. Built-in за DSC3. Може да се постави предност channel4. Рог dehydrating function5. Времето канал со времето alert6, Голем екран екран, лесно да се operate7. Надворешен GPS receiver8. за повик авто-answer9. Скенирање за обновување timer Size : Прибл. 15.3x6.7x15.2 см/ 6.02x2.64x5.98 inch Packing Листа : 1 x Мобилни Морски Radio1 x Моќ Cable1 x Одредување Bracket1 x Завртка Kit1 x Прирачник за Корисникот.

Главните својства