.

Заеднички Лекови од страна на Класификација Референца Хоризонтална Значка Картички - Одличен Ресурс за медицински Сестри, Старечки Clinicals, и RN Студентите - Голема Ст

Заеднички Лекови од страна на Класификација Референца Хоризонтална Значка Картички - Одличен Ресурс за медицински

DEN 102.96

Износ
Во форма достапна за нарачката

КРАЈНАТА ЗАЕДНИЧКИ ЛЕКОВИ И КЛАСИФИКАЦИИ РЕФЕРЕНЦА!Дека е тешко да се сетам на лекови и класификација на Информациите ќе бидат на дофат на вашите прсти со овие удобен и лесен за употреба поставени од 2 значка картички.НЕ СЕ ФАТЕНИ OFF GUARD - совршен лек од дрога класификација старечки аптека референца кога ви треба потсетување на самото место.Овие значка картички ќе одговара совршено на значката или, исто така, ќе се вклопи удобно во џебот на вашиот струже.Тие, исто така, направи голема помош за студирање на NCLEX тест.ИЗДРЖЛИВИ - Картички се направени од многу издржливи и флексибилни пластични дека е отпорен на вода.Овие се со иста големина како стандарден ID значка (3 3/8" x 2 1/8") - и да вклучува слот за да висат со значката или идентификација.ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА - Ако поради некоја причина треба да се замени значката картички, ние ќе се грижи за вас со нашите кавга-бесплатно доживотна гаранција!.ЛЕСНО може ДА се ПРОЧИТААТ РЕФЕРЕНЦА - Овие старечки референца картички се одликува со класификацијата и лекови Информации потребни за брзо референца и ќе биде одличен прилог на вашето RN Значка.Вклучени информации за овој сет на 2 картички : Заедничка лекови со класификација и размислувања за секоја лекови.На значки се направени од високо квалитетни, лесни и флексибилни пластични дека е отпорен на вода.Заедничката Лекови од страна на Класификација значка картички се совршени за clinicals, брз референца за време на круга, или учењето за било старечки училиште тестови како NCLEX.Заедничката Лекови од страна на Класификација значка референца картички ќе одговара на било стандардна големина значка носителот или значка свиткани околу еден калем.Заеднички Лекови од страна на Класификација е уредно организирани, и боја кодирани од двете страни на картички да се направи употреба на целиот простор.Овие значка картички направи голем дар за медицински сестри, димовска студентите, и други здравствени професионалци.Заедничката Лекови од страна на Класификација картички се добра референца за кои е тешко да се сетам на специфични информации кои се потребни во здравството.Не се фатени неподготвени - имаат овие значка картички се подготвени во вашите раце!.

Главните својства