.

Ansxiy 20Ft 10AWG Соларен Панел Продолжување Кабел со Водоотпорна Женски и Машки Конектори Соларен Панел Кабел Адаптер за Полнење (20FT Црвена + 20FT Црна)

Ansxiy 20Ft 10AWG Соларен Панел Продолжување Кабел со Водоотпорна Женски и Машки Конектори Соларен Панел Кабел

DEN 864.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

☀Надгради Должина-пар од 20 метри 10 AWG соларни продолжување кабли (една црна + една црвена), и двете соларни кабли се прекинат со кабел конектори. ☀Висок Квалитет-соларни продолжување кабел е изработен од термопластични еластомер материјал, кој има добра пламен retardancy, со голема сила, времето отпор, замор, отпорност и температура отпор, заштита на животната средина и безбедноста. ☀Plug and Play-Два кабли со соларни конектори, едниот крај е приклучен на соларен панел; на другиот крај е приклучен на соларен контролер. ☀Водоотпорна-Фотонапонски соларни кабли се специјално дизајнирани за употреба на отворено.IP 67 водоотпорен дизајн е дизајниран да издржи екстремни високи и ниски температури (-40°C до 90°C), водоотпорна, влага-доказ, УВ-доказ и отпорни на корозија. ☀Најдобра Услуга-Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате, ние ќе го реши проблемот во рок од 12 часа.Боја : 6mi MC4.

Главните својства