.

ApplianPar Дрво Dowel Убодни Doweling Дупка Видов Рачни Алатки Jigs за 1/4, 5/16, 3/8 Инчи Вежба Водич Метал Ракави со Дрво Dowel Поени Центар Иглички Вежба Малку

ApplianPar Дрво Dowel Убодни Doweling Дупка Видов Рачни Алатки Jigs за 1/4, 5/16, 3/8 Инчи Вежба Водич Метал

DEN 261.36

Износ
Во форма достапна за нарачката

Точни усогласување е потребно, кога дупчење за совршено поставен dowels, се минимизираат малку девијации и солза-out.Може да се користи на кола до 1/2 Инчи да 1-1/4 дебелина.Погоден за 1/4", 5/16" и 3/8" (6mm 8мм 10мм) дијаметар dowel иглички.Пакетот вклучува : 1 x Рачни Dowel Убодни, 1 x 6mm(1/4inch) дрво вежба малку, 1 х 8мм(5/16inch) дрво вежба малку, 1 x 10мм(3/8inch) дрво вежба малку, 1 x 6mm(1/4inch) дрво Поени Центар pin, 1 х 8мм(5/16inch) дрво Поени Центар pin, 1 x 10мм(3/8inch) дрво Поени Центар pin, 10 x 6mm(1/4inch) дрво dowel pin, 10 х 8мм(5/16inch) дрво dowel pin, 10 x 10мм(3/8inch) дрво dowel pin.

Главните својства