.

Аква Зеленчук Органски Атлантскиот Dulse Снегулки, Рака-Берат, Сонце-Сушени Заливот на Fundy, Одличен извор на Витамини Б6, Б12, Железо, Јод, Протеини, Калциум и Влакна Паку

Аква Зеленчук Органски Атлантскиот Dulse Снегулки, Рака-Берат, Сонце-Сушени Заливот на Fundy, Одличен извор

DEN 1080.00

Износ
Во форма достапна за нарачката

УПОТРЕБА : се богати со протеини, витамини и минерали, dulse снегулки додадете солено, briny вкус да било сад.Уживаат како врвот во супи, салати, морски плодови, chowders, се суши и се промешува-помфрит.Тост додека хрупкави и да се урнат на компири, тестенини, пици и пуканки.Додадете прскање на морето за да ги сите вашите омилени јадења и преливи за да се зголеми вкусот и исхрана.Прави големи минерални богата со сол замена!.ИСХРАНА : Сонце-сушење задржува активни ензими и ја прави исхрана стабилна.Dulse е одличен извор на Витамини Б6, Б12, Железо и Јод.Богат извор на Протеини, Калциум, Магнезиум, Цинк и Влакна!Dulse е исто така богата со Витамин А и Калиум!Масти и Холестерол Бесплатно!Енергетика/Антиоксиданси/Имунитет/Воспаление/ Варење /Здрава Коса и Кожа/ Тежина Управување.ОРГАНСКИ : Рака-Собрани од највисоките плимата и во светот; ладно чистото водите на Заливот на Fundy ни овозможи со највисок квалитет на море зеленчук е можно.Сертифицирани Органски да се обезбеди на највисоките стандарди за чистота и одржливост.Не-ГМО, Глутен Слободни, Погодни за Вегетаријанци, Вегани, Тестирани за тешки метали за да се обезбеди чистота.Од нашите брегови на вашите врати, уживајте!.СОСТОЈКИ : 100% Органски Dulse Снегулки (Palmaria palmata).

Главните својства